| anonim_4396 a întrebat:

Omul a fost facut sa traiasca pe Pamant sau in alta parte?

9 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Omul a fost facut ca sa munceasca Pamantul si asta vei face in vesnicie.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

"Omul a fost facut ca sa munceasca Pamantul si asta vei face in vesnicie." - da, voi lucra Pamantul fara sudoare la un moment dat si voi face se'x vesnic pe Pamant. Hormonii ma vor stimula mereu ca sa nu ma plictisesc si ca sa nu ma satur niciodata de se'x decat temporar iar a doua a treia zi o iau iarasi de la capat la nesfarsit. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omul a fost facut sau a aparut ca sa traiasca pe Pamant. Asta este inca o dovada ca omul nu are un suflet nemuritor imaterial care se desprinde de trup dupa moartea trupului. Asta este inca o dovada ca "raiul" si "iadul", asa cum il inteleg multi oameni, nu exista. Omul este dotat ca sa traiasca pe Pamant si nu intr-un spatiu imaterial si nu pe alte planete pustii. Modul cum este organizata natura pe Pamant si modul cum este amenajat ( pregatit ) Pamantul ( de catre Dumnezeu ) arata ca omul a fost creat pentru Pamant si Pamantul pentru om. Gradina Eden a fost pe Pamant si nu in alta parte a spatiului. Invatatura unui suflet imaterial nemuritor submineaza sau anuleaza importanta si sensul si logica invierii sau a revenirii la viata. happy

| 393Dan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pui niste intrebari captivante la care nu m-am gandit niciodata, insa in acelasi timp imi pare interesant faptul cu toate ca amandoi suntem credinciosi, eu am o putina diferita parere despre cum functioneaza aceasta credinta. Acum ma intreb daca oare noi toti avem pareri putin diferentiate de restul oamenilor, cu toate ca toti practicam aceeasi religie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omul s-a format pe pamant..ca orice alt mamifer.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Omul s-a format pe pamant..ca orice alt mamifer." - da, omul si toate vietatile au fost create din pamant. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Credeam ca ai inteles ce vreau sa spun,.dar ma rog. Nu inteleg de ce omul ar fi altfel decat restul vietatilor de pe pamant. Poate ma luminezi ce ai vrut sa spui cu intrebarea ta originala.

| cyupaku a răspuns:

Pe pamant
umpleti pamantul si-l inmultiti

| Davidescu32243 a răspuns:

La Vaslui doar.