| Meme10Memu a întrebat:

Omul a fost si este creat de Iehova Dumnezeu ca sa traiasca vesnic in carne si oase pe aceasta planeta Pamant. Moartea e ceva nefiresc si anormal la om. Isus a fost jertfit in carne si oase pentru ca oamenii sa aiba baza legala de a trai vesnic datorita indurarii lui Iehova Dumnezeu. Dupa Armaghedon, care va izbucni in curand, se va trece la materializarea acestei baze legale cand oamenii vor trai vesnic atata timp cat vor asculta de Iehova. Daca Adam si Eva nu pacatuiau traiau si in prezent.

Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| EmanuelHEY a răspuns:

Adevarat. Laudat fie Iehova tata.
Totusi sa nu uitam ca mai exista si mireasa lui Isus. Cei 144. Care vor merge la cer cu Isus