| Steregoi a întrebat:

Omul necredincios se lauda cu realizarile lui dar omite faptul ca toata tehnologia dezvoltata de om se bazeaza pe arderea si prelucrarea combustibilului fosil rezultat in urma potopului mondial din 2370 i.Hr. petrol, gaze naturale, carbune. Deci omul si-a cladit realizarile pe rezultatul distrugerii lumii care a existat inainte de potop adica pe mania Lui Dumnezeu. Tot ce e dezvoltat pe mania Lui Dumnezeu produce manie, poluare, stiri rele, concurenta nebuna, moarte. E de fapt un blestem si nu o realizare.

Ce puteti spune?

5 răspunsuri:
| JustMeDeea2019 a răspuns:

Nimic, mai lăsat fără cuvinte laughing

| Steregoi explică (pentru JustMeDeea2019):

Petrolul sunt cadavre lichefiate dupa ce au fost ingropate de potop. Gazele naturale sunt miros imputit de cadavre ingropate. Carbunele sunt vegetatie ingropata si putrezita. Potopul a constat in innecare si ingropare in namol sub pamant. rolling on the floor Oamenii inhaleaza poluare sau produse din cadavre stravechi de dinainte de potop ce sunt arse in motoarele de la automobilele de lux sau obisnuite. Multe medicamente contin parti din derivate din petrol adica din cadavre. rolling on the floor Dinozauri lichefiati si alte animale. Si chiar oameni care au trait inainte de potop si care au murit innecati. Carcasele smartphoneurilor sunt de fapt din derivate din cadavre ingropate in pamant in namol. rolling on the floor Orice plastic este facut din derivate din petrol. Pungile din plastic in care isi ambaleaza elevii si savantii sandwichurile si in care sunt ambalate alimentele si dulciurile. rolling on the floor
E-urile ce accentueaza gustul si aromele alimentelor sunt obtinute din derivate din petrol. Imagineaza-ti ca acele animale au fost ingropate cu fecalele nedejectate.

| JustMeDeea2019 a răspuns (pentru Steregoi):

Ai probleme grave laughing

| Steregoi explică (pentru JustMeDeea2019):

De ce am probleme grave? Caut adevarul. Uneori adevarul poate fi neplacut.

Daca citesti despre petrol pe wiki acesta are mai degraba origini biologice. Sunt doua ipoteze: prima evolutionista precum ca in urma caderii unui asteroid acum 300 milioane ani au murit in masa dinozauri si a doua tot un cataclism cum ar fi potopul despre care aminteste legendele popoarelor de pe intreg pamantul. A doua nu o gasesti pe wiki ci pe situri creationiste.

Eu am dezvoltat ipoteza creationista si a iesit ce a iesit. happy

| isPROSTdegeaba a răspuns:

Pe acelasi principiu nu pot spune "ba, si fructele/legumele astea au fost crescute din semintele ce au supravietuit inainte de potop, noi facem mancare din furia lui Dumnezeu"?