| nicucostea855 a întrebat:

Omul nu e constient si nu simte cand e conceput in mama lui si pana sistemul sau nervos este complet dezvoltat. Omul nu e constient si nu simte cand il mananca viermii in pamant.

Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Adica vrei sa spui ca omul nu e constient inainte sa se nasca si dupa ce moare? Wow, ce informatie valoroasa, nu am stiut asta. Eu credeam ca dupa ce mori toate functiile corpului inca merg si ca moartea e doar un somn ceva mai lung.

| halogen001 a răspuns:

Corect.

| mastadont a răspuns:

Normal că nu e conștient nici în pământ pentru că toate organele cu care percepe lumea au putrezit și nu mai funcționează.
Însă când e conceput simte senzațiile poate interacționa într-un fel cu lumea din jur, doar că nu ne amintim pentru că memoria nu e destul de dezvoltată. Există unii oameni care au amintiri de când erau bebeluși și stăteau în pătuț însă foarte puțini.

| CIaudiu a răspuns:

O alta intrebare tampita de a ta. Am tot incercat sa-ti ignor intrebarile aberante dar cu asta m-ai facut sa-mi calc propia promisiune.
Cum vrei tu sa simti cand esti conceput daca esti un simplu viermisor care n-are creier pentru a prelua informatiile de la senzorii aflatii in tot corpul si care sa le decodifice aducandu-ti tie la cunostinta ceea ce se intampla in exterior? Cum vrei sa decodifice si sa-ti transmita creierul ce se intampla in exterior daca nu ai sensori, nu ai membre, esti nedezvoltat, existatand o selectie naturala si o adaptare a animalului la traiul pamantean, pe scurt esti un simplu viermisor?
O alta intrebare, cum vrei tu ca omul sa simta cand putrezeste dupa ce a murit daca creierul ii este mort astfel nemaiavand cum sa preia informatiile din corp si sa le transmita gandirii? Cum vrei sa constientizezi ce se afla in jurul tau daca toate membrele iti sunt moarte, adica nefunctionale astfel nemaiavand cine sa preia informatiile?
Tie chiar nu ti-e rusine cu astfel de intrebari?
Oricum, cred ca ai constientizat si tu ca ti-ai dat foc singur la valiza. Pana acum faceai propaganda impotriva optiunilor religioase ale celorlalti aberand prin comentariile propiilor tale intrebari. Insa acum, la intrebarea asta n-ai mai scos un cuvant. Ce s-a intamplat? Nu gasesti argumente aberante pentru a contracara cum faci de obicei?
Oricum ti-am dat report. Sper sa-ti fie contul suspendat cat mai rapid. Propaganda pe care o faci este prea agresiva si nefondata. Mergi pe niste premise si intelegeri false in scopul defaimarii a ceva ce in viata ta n-o s-o poti intelege, adica stiinta.

| serenityxx a răspuns:

Este adevărat