| Steregoi a întrebat:

Omul viu e de fapt doar materie moarta care gandeste adica are neuroni cu impulsuri electrice slabe in timp ce fulgerele sunt impulsuri electrice mari?

42 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si dumnezeu se mira de prostia ta sincer, auzi fulgere in creier, din cauza unora ca voi noi tineri avem zero sanse spre un viitor bun

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns:

Mai degrabă aș spune un robot.Da, totul e pe bază electrică în corpul uman, și asta nu a fost creată la întâmplare, pentru că partea metafizică a omului fiind doar energetică(luminoasă, ceva asemănător cu semnalele luminoase transmise prin fibra optică), pentru ca sufletul+spiritul să funcționeze cu un corp fizic are nevoie de unul ce funcționează electric, altfel metafizicul nu ar putea funcționa cu fizicul.

| mentholinks a răspuns:

Esti idiot ce sa zic. De parca ar exista materie moarta si materie vie.

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi explică (pentru mentholinks):

Pai asta am vrut sa zic. Din punct de vedere ateist nu exista viata si moarte si nici bine si rau. happy

| DeyCj a răspuns (pentru mentholinks):

Normal că există materie moartă(ce nu are viață), cum ar fi de exemplu ființele moarte.

Răspuns utilizator avertizat
| raMLesS a răspuns:

SOC! Ce descoperire mareata ai facut...
Esti ceva gen "Stiati ca daca dati click pe un folder, apoi ii dati delete, acesta se sterge?"
Auzi si tu, cica fulgere in creier laughing laughing Esti incredibil, ma uimesti pe zi ce trece.

Răspuns utilizator avertizat
| RpxOnAir a răspuns:

Pui intrebari din ce in ce mai ridicole

| Steregoi explică (pentru RpxOnAir):

Da, intrebarea e ridicola si oarecum ciudata insa prin intrebare am vrut sa scot in evidenta modul de gandire general. Exact cum spune si dany1988 la fel este gandirea generala. Viata e privita ca dependenta de materie insa nu este asa. Daca privim la eventualele cauze datorita carora a aparut materia si organismele biologice putem deduce ca viata este ceva foarte fin si foarte fragil si daca apare o discontinuitate viata nu-si mai produce efectele in acea directie. Mai exact cand un om moare viata nu reapare in acea persoana de la sine. Sunt multi oameni care mor avand o integritate corporala suficienta pentru a mentine viata insa cu toate acestea ei mor fara sa aiba vreun accident sau fara sa sufere de vreo boala. La unele decese nu se scrie corect motivul decesului pentru ca nu exista vreun motiv clar si uneori se improvizeaza.

| 666Satan666 a răspuns:

Să mor eu că om mai prost ca tine n-am văzut, păcat că nu mai e loc de tine în iad?