| Necunoscutu92 a întrebat:

Pacatut masturbari e rau sau nu

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Daca tot mai sunt uni care repeta intrebarea asta la 2-3 luni hai sa raspundem deoarece se vede ca e mare suferinta in natia asta omeneasca. In primul rand CHIAR tu spui ca este un pacat, masturbarea in intrebarea ta. Poate fi un pacat rau si altul bun? Cunosti vreun pacat BUN? Spune-l sa-l cunoastem si noi. Conform Bibliei, plata pentru oricare pacat din lume este MOARTEA. Exista pe lume un pacat BUN? UNDE?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E pacat daca nu o faci... baga mare

| DeyCj a răspuns:

Asta e un lucru pozitiv, în SaTaNa, mai puţin în religiile bazate pe doxă dreaptă, şi real este deoarece prin mas turbare nu atât că-ţi cunoşti corpul ci dacă ştii ce să faci poţi manipula energia generată de acţiunea asta în propriul tău scop.Nu insist că mai sunt şi îndoctrinaţi în doxa dreaptă poate pe aici.

| SG1995 a răspuns:

Daca e pacat e normal ca e rau. In opinia mea nu e pacat daca nu e in exces, deci nu e o dependenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca poate deveni o obsesie, la fel ca filmele pentru adulți, Da este păcat.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Orice poate deveni o dependenta, chiar si mancarea, asa ca te rog sa nu mai mananci sa nu cazi in pacat, de fapt ar trebui sa nu faci nimic, ca vai poate dai focul iadului.