| Fofani a întrebat:

Pace nu ma pot lasa de poftele sexuale cum ar trebui să procedez ???????? ma simt păcătos

15 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Te casatoresti si renunti la lacomie si te multumesti cu partenerul de casatorie.

| Holiday a răspuns (pentru ania):

Cum ar veni casatoria inseamna sfarsitul "poftelor sexuale"?! laughing

| CIaudiu a răspuns (pentru Holiday):

Nu inseamna niciun sfarsit. Chiar ea e un exemplu, uita-te in poza de profil.

| ania a răspuns (pentru Holiday):

Din perspectiva crestina casatoris inseamna focalizarea dorintelor sexuale asupra unei singure persoane, partenrrul de casatorie.

| Holiday a răspuns (pentru ania):

Omul a intrebat cum scapa de poftele sexuale, iar tu ai raspuns: prin casatorie. Acum vii si spui ca de fapt nu scapi, ci le "focalizezi". Putem numi asta analfabetism funtional? Evident ca da.

| RAY a răspuns:

Te ispitește satana, orice gând care are legătură cu femeile e de la satana, ghici cine a spus asta? Un papa considerat sfânt, prin secolul 12, 13, după gândirea lui femeia este diavolul,iar a te insura cu diavolul trebuie sa o pui la ordine, daca ea vrea sex e satana, daca se plânge de CV e satana, daca vrea divorț e clar satana, daca o bați și plânge e satana, la creștini femeia e satana

| Violleta2022 a răspuns:

Explica ce inseamna "pofte sexuale" la tine si cati ani ai?

| Mayhem666 a răspuns:

E ceva complet natural si normal, mai ales daca esti adolescent/a.

| halogen001 a răspuns:

E normal sa existe pofta. Orice vietuitoare are inscris in codul genetic sa se inmulteasca si nu e un pacat. Omul fiind o fiinta sociala si rationala trebuie sa se inmulteasca constient.

| CostinAlamariu a răspuns:

Ține post și fă sport. Daca iti ocupi timpul cu tot felul de chestii nu mai ai timp de desfranare

| Werrich a răspuns:

Iei anafrodisiace.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.youtube.com/watch?v=k1Mjrx-Ir5U

Pe videoul dat mai sus Medic Sexolog Dr. Adrian Sadovnic iti spune ce este onanofobia.

Poate el ar doar 14 ani sau poate e somer si locuieste la parinti. Cum ai vrea sa-si faca nevasta?

Răspuns utilizator avertizat