| Antal12545 a întrebat:

Pactul cu diavolul, sau initiarea satanismului, pareri?

Răspuns Câştigător
| Mircea08 a răspuns:

Nu stiu cum cineva ar putea sa faca pactul cu diavolul. Cred ca aceasta expresie este S.F. Este simplu sa-i slujesti diavolului prin a trai asa cum diavolul spune ca e bine. In acest fel cu siguranta vei fi platit de cel caruia ii slujesti. Satanistii nu sunt altceva decat slujitori ai diavolului, mai putin obisnuiti, atat de increzuti incat apeleaza la ritualuri pentru a impresiona pe nestiutori si ai face sa creada ca sunt niste apropiati ai diavolului. Daca ar fi asa de apropiati ar sti ca plata diavolului pentru serviciile facute este ceva rau, si ar mai sti ca nu se poate face pact cu diavolul deoarece acesta niciodata nu se tine de cuvant
Pareri ai cerut, pareri ti-am spus!

26 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap, faci pact cu spiridusi imaginari.

| RAY a răspuns:

Satana este un slujitor la curtea lui iahve, nu promite nimic nimanui, nu face nimic fara voia lui iahve

suntserios
| suntserios a răspuns:

Shaorma cu de toate, macar aia e reala

| SG1995 a răspuns:

Ficțiune pentru proști.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cum ti-am zis si in partea cealalta, maturizeaza-te si revino la realitate.

| Panamax a răspuns:

Pierdere de timp.
Diavolul exista doar in mintea indoctrinatilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Panamax):

,,Cea mai mare artă a diavolului este să te convingă că nu există,,
( Charles Baudelaire ).

| Panamax a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista,cum sa nu existe.
In mintea bolnavilor psihici si a indoctrinatilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Panamax):

Da...diavolul chiar te-a păcălit bine.

| Panamax a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu dau vina pe entitati imaginare pentru slabiciunile si defectele mele, asa cum fac crestinii.Imi asum responsabilitatea.
Cand fac o tampenie este doar vina mea, nu dau vina pe diavol.
Si tot eu sunt pacalitul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Panamax):

El nu e o invenţie, nici Dumnezeu.Este bine că îţi asumi greşelile,dar nu toţi sunt ca tine. Am avut în vedere că tu nu crezi în diavol, el aşa te manipulează. Ăsta e cel mai mare triumf al lui, să te facă să crezi că nu exisă. Tot el te face să nu crezi în Dumnezeu.Îţi pare că gândeşti tu, dar de fapt el se implică.Din păcate într-o zi sa întâmplat să înjur de cruce şi simţeam cum nu mă puteam controla în acel moment, simţeam că pur şi simplu am zis fără să vreau. Nu îmi dădeam seama că înjuram în acel moment.

| Panamax a răspuns (pentru anonim_4396):

Copiii cand sunt mici cred in zane, Mos Craciun, ca ii aduce barza etc.
Unii refuza sa creasca si cred in spiridusi inventati de evrei, sau in diavoli inventati de crestini si accepta orbeste reguli inventate de biserica.
Timpul le rezolva pe toate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Panamax):

Timpul din păcate nu rezolvă prostia.

| Panamax a răspuns (pentru anonim_4396):

Experienta ta nu ma intereseaza.
Esti inca la stadiul in care crezi in serpi si magari vorbitori.

| Antal12545 explică (pentru anonim_4396):

Salut frate/sora
Imi poti da un mesaj pe privat? Esti satanist/ă? Eu azi am facut ritualul de initiere laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Antal12545):

Nu pot să-ţi dau un mesaj pe privat.

| Antal12545 explică (pentru anonim_4396):

Ai Facebook? Si dupa stergi mesajul. Cica nu poti primi mesaje in privat ( schimba SETAREA SA POTI ACCEPTA MESAJE IN PV)

| Antal12545 explică (pentru anonim_4396):

Nici eu tie ( modificati setarea aia ) da mi Facebook ul tau sau ceva daca e.

| Antal12545 explică (pentru anonim_4396):

Mi-am modificat si eu setarea. Modificati-o si tu dupa da-mi un mesaj, sau da mi acum. Fiindca cred ca poti

| CrissSatan1980 a răspuns (pentru Antal12545):

și cum a fost? daca inca trăiești înseamnă că trebuie sa îl fac și eu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Amandoua mi se par prostii. Nu poti avea nici o legatura cu diavolul daca nu renunti la orice este crestin sau daca nu cauti sa fii posedat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,pe degeaba ai dat fundă lui Mircea08, nu sunt geloasă, dar nu te-a informat chiar corect.În primul rând nu este o expresie, asta cu pactul, chiar e pe bune.În al doilea rând sataniştii nu recurg la ritualuri pentru a impresiona cum cred unii.Noi tot suntem slujitori ai lui DUMNEZEU! Sataniştii ştiu totul despre diavol, ei nu au nevoie de acest pact.Acest pact este adevărat, dar diavolul nu ţi le dă, doar te păcăleşte, sau poate la început să te facă aşa ca să te simţi ca în al 9-lea cer, după totul s-a sfârşit. Este imbosibil să-ţi vinzi sufletul lui!

| LupusDei1993 a răspuns:

Toate doua sunt fabulatii ieftine.

| Anonima21541 a răspuns:

Buna Antal! Nu o sa spun cine sunt, vreau sa stii povestea mea! Sunt o fata de 21 de ani am făcut acest pact acum 2 ani deoarece am fost nevoită, înainte de a face pactul eram foarte credincioasa mergeam la biserica ma rugam când eram suparata vorbeam nu mai cu Dumnezeu, nu aveam familie, decât un iubit care a fost lângă mine dar eram foarte amărâți la un momendat n am avut nici ce mânca așa rău ajunsesem eu munceam dar degeaba, făceam Chat iar in Chat trebuia sa câștigi bine eu arătam foarte bine și înainte și stăteam 8 ore și făceam 1 milion. mrg, in primul rând pentru pact trebuie sa fi special, eu ma consider specială de mică, iar in al doilea rând trebuie sa fi ales! Și el sa îți apăra in vis gândește-te dacă făceam toti pactul! Cu toti eram bogați acum nu? Dar uitate in jurul tău câta lume amărâtă! deci intr o seara ma saturasem de amărăciune de tot fostul meu se certase cu MINe eram foarte nervoasa și am zis așa înainte sa ma bag la munca te rog dacă exiști și vrei sa îmi arați ca exiști da mi 10 milioane in 3 ore și eu îți voi da sufletul și nu voi mai avea credință! Așa sa și întâmplat 10 mi-l in 3 ore a 2 zi 15 mi-l a 3 zi la fel și tot așa. ca, consecință ce am avut eu pana acum au fost vise foarte urate, multe insomnii zisca eram vampir, și despărțiseră de fostul meu cu o cearta foarte urâta, mi am văzut de viața, niciodată nu m-am întors la dmnz nu ma închin, nu mai fac nimic din ce îndeamnă credință in Dumnezeu, o singura data am zis ca a 2 zi merg la biserica acum 1 an și am făcut febra 40 și am ajuns la spital, de atunci mi-e frica sa dau înapoi, in momentul de fata am un iubit credincios care ma iubește și el este cu dmnz eu cu Satan, dar ne înțelegem de parca nici nu exista lucrurile astea, am tot ce îmi doresc, nu am nici o problema, doar ca sufletul meu este trist îl simt și de fiecare data când merg in mall și îmi cumpăr câte ceva și ma uit in jurul meu ma simt murdara, Dumnezeu încă ma iubește eu ma simt undeva la mijloc de câteva luni când mie teama îmi zic tatăl nostru înainte sa adorm sa nu mai visez urat, dar doar atât, cam astea au fost consecințele mele, as zice mai multe dar e mult de scris! Dacă Satan nu ți a apărut in vis sa îți arate anumite lucruri poți încerca orice o sa fie in zadar nu ești ales pentru așa ceva.

| Corra a răspuns (pentru Anonima21541):

Bună! Dacă mai ai cumva acest cont, as dori sa vb cu tine