| LikeChocholate a întrebat:

Pana cand trebuie tinut postul negru? Pana cand apune soarele sau o zi?

5 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Tot anul, daca se poatehee hee

| robby212 a răspuns:

Se zice ca pana apune soarele.Dar e o mica (mare greseala, la cum s-au obisnuit oamenii). Postul Negru inseamna ajunare totala (adica nu mananci si nu bei nimic, pana a doua zi).Si mai e Postul Aspru (in care bei putina apa si mananci niste paine seara, parca dupa asfintit). Poate stiu colegii mai bine!
Sanatate si un post usor!
Paste fericit!

| Mădă0611 a răspuns:

Eu stiu ca postul se tine de la vecernie, slujba de seara, pana a 2-a zi cand incepe alta slujba, nu mai stiu cum se numeste cea de dimineata.

| Seminarist a răspuns:

Daca doresti sa tii post negru e pana cel tarziu maine dimineata(fara apa, guma, mancare), iar daca nu poti post aspru (nu mananci nimic pana deseara si atunci o felie de paine si o cana de apa)! Sper ca te-am ajutata! Sarbatori Fericite! (FUNDA)