| Zazen a întrebat:

Pana si oamenii simpli(turma) s-au saturat de birurile popilor!? Oare ce parere ar avea Iisus de ceea ce se intampla in institutia iudeo-crestina,BOR, care-i foloseste numele, doar pentru a beneficia de bunuri materiale si banesti de la oameni? https://www.youtube.com/watch?v=jt4yFhS1les&t=6s https://www.youtube.com/watch?v=KkpT6l0V3GY

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biserica este o afacere. Asta este știută și de mulți creștini care sunt de acord cu ideea.
Atât timp cât există creduli de pe urma cărora să se facă bani, BOR va exista și va continua să spele lume pe creier.

2 răspunsuri:
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Stii ca este scris in Biblie in Revelatia (Apocalipsa 18:4),SCRIE,,Iesiti din mijlocul ei poporul meu"! NU te obliga nimeni sa stai acolo, studiaza biblia si vei vedea rezultatul. Oricum zilele lor sunt numarate pe scena lumii

| AdiTorrent7 a răspuns:

Cei care ridica taxe nejustificate (in afara chitantelor pe care le taie), iarasi spun, nu au ce cauta in Biserica. Trebuie exclusi numaidecat. Poporul trebuie sa-i "ajute" sa iasa din Biserica daca unii dintre ei sunt cozi de topor si dusmani ai Bisericii lui Hristos. sad