| AvalohAlyn a întrebat:

Pandemia aceasta de coronavirus este începutul Apocalipsei,a vremurilor din urmă.
Adevărat sau Fals?
De ce?
Și în plus,daca ne luam dupa multi,urmează alte pandemii,războaie, globalism, asteroizi cazuri etc.
Cred că anul 2020 marchează începutul sfârșitului..Sau e posibil sa
Sunteți de acord?
Terorism,încălzire globală,cutremure,catastrofe,scăderea empatiei între oameni,foamete,seceta,tsunami,criza economica, razboaie, sunt doar cateva din ce s-a întâmplat mai intens începand cu anul 2000. Un secolul trecut am avut 2 războaie mondiale.Acum unii îl anunță în viitor și pe al treilea.

Credeți că Apocalipsa bate la ușă sau va fi liniște și pace în viitor fiindcă lumea evoluează spiritual pozitiv că doar am intrat în Era Vărsătorului care înseamnă evoluție spirituală pentru multi?(conform curentului New Age)

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti spun, dar mare parte din astea se intampla tot din cauza omului.
Omul provoaca razboaie.
Omul a facut posibila incalzirea globala din cauza gazelor pe care le produce.
Terorismul tot de om e produs.
Omul a scapat virusul din laborator si asa a inceput pandemia.
La faza cu cutremure, tsunami si aletele, nu e vina omului, dar mare parte din dezastre, tot de om sunt facute.
Iar cutremurile sunt produse din cauza a doua placi tectonice "interactionand" una cu cealalta, si de multe ori din moment ce aceasta interactiune se produce sub apa, de aici si aparitia tsunami-urilor, deci nu e ceva supranatural, e ceva complet normal care se intampla inca de cand planeta a fost formata.
Nu mai incerca sa cauti scuze ca sa zici ca vine sfarsitul lumii, ca nu are logica nimic de spui.
Cu logica si ratiune, totul are un raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matei 24:36. "Despre ziua aceea şi despre ceasul acela, nu ştie nimeni: nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl."

Nu este treaba noastra sa facem predictii. Va veni cand ne asteptam mai putin. Pandemii, maladii, terorism si incalzire globala sunt de când lumea.

Lasa-ne cu zodiile.

| marinaru777 a răspuns:

Unii au prea mult timp liber si insira 100 de nebunii, sa traim ziua de azi si cu Dumnezeu in suflet asta e tot ce conteaza.Viitorul oricum nu ne apartine nu il garanteaza nimeni.

| bettybetty a răspuns:

Cred ca este începutul a ce va fi mai rău. Pregătirea venirii lui Antihrist.
Pentru ca, comparativ cu ciumă și alte peste ce au fost, covid a afectat întreaga planeta. Toate continentele, toată economia.
Antihrist va veni în timpul unor crize glomabele de sănătate, de economie și de spiritualitate, ca "salvator". 3 ani jumate va fi pace și liniște, apoi 3 ani jumate, va fi un haos.

Noi nu suntem bine spiritual. Stam foarte prost. Nu e nicio vreme a trezirii. Se spune de zeci de ani de trezire și nimic.
Suntem in apostazie. biserica a adormit.
Apostazia nu înseamnă renunțarea completă la credința, ci pur și simplu lipsa de răspuns. Lipsa de apărare a valorilor Lui. ignorarea a tot ce a lăsat.
Un exemplu clar că suntem in apostazie este când Papa a declarat că homosexualii ar trebui apărați și au dreptul să se căsătorească fiindcă e iubire.
Noi toți creștinii știm că e un păcat colosal. Stim ca Dumnezeu condamnă asta, și totuși tacem. Ignoram și mergem mai departe. S-a luat o decizie "de sus" și nu am facut nimic.