| SaveTheNature a întrebat:

Papa a demisionat! La cateva ore un traznet a lovit curcea bisericii Sf Petru din Roma unde papa tine slujbele.
Ce parere aveti? Un semn divin sau o simpla coincidenta?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu stiu ce sa cred. Poate fi un semn, poate fi o coincidenta.Coincidente exista, minuni si miracole exista etc.
Chiar sunt curios cine va fi noul Papa.Eu apreciez pe toti oamenii care cred in Dumnezeu, sunt un tip de om mai ''liberal'',''tolerant'', deci apreciez si catolicii chiar daca sunt ortodox, ii apreciez pentru ca ei cred in Dumnezeu, cred in cuvantul lui Hristos Imparatul nostru! Doamne ajuta!

28 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Fotograful a fost la locul potrivit la momentul potrivit si a avut norocul potrivit.
Au fost mai multe fulgere iar el a reusit sa imortalizeze unul cu aparatul sprijinit de o balustrada.Un profesionist norocos.
A stat 40 de minute la panda in ploaie dar se pare ca a meritat.

| Inferno a răspuns:

Circula un zvon despre o schisma a bisericii catolice.

| trolololo a răspuns:

Iarna nu se produc trăsnete.

| RAY a răspuns:

Da sigur un traznet iarna a lovit biserica vrajeala

| Mădă0611 a răspuns:

laughing Coincidenta, daca nu sunt trucate imaginile si video-urile. Mare branza ca a demisionat popa, ăăăă, papa, ia sa demisioneze Danel (fara i), sa vezi cum ii doare pe romani la basca, de ce pe altii ii doare de un drac? laughing

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

O simpla coincidenta

| Alphawolf a răspuns:

"Momentul a fost surprins de un fotograf al agentiei italiene de presa Ansa, Alessandro Di Meo."
http://www.imdb.com/name/nm1062177/

Eu nu cred ca este nici una nici alta, eu cred ca este un fals.

| dragos9234 a răspuns:

Poate fi orice.
Insa este o simpla coincidenta!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Alleluia!

| HueyFreeman a răspuns:

Ce treaba au ortodocsii cu papa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ai tu informatia asta? La stiri nu s-a spus. Si apoi, in orice oras (mai ales Roma!), toate cladirile importante si cladirile inalte au paratrasnet. Asa ca, nu putea distruge nimic.

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

E plin internetul si you tube. Si a dat si pe toate canalele de stiri -inclusiv pro -tv. Trebuia mai intai sa te informezi.
Si in fine trasnetul a lovit biserica imediat dupa ce papa si-a dat demisia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Am vazut imaginea. Se vede ceva in spatele imaginii fulgerului care ma face sa cred ca nu este reala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar Dumnezeu stie.

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Am vazut toate partile din saw! Super filmul! Cel mai bun thriler din toate existente!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost intr-adevar un trasnet.dar biserica avea parazapezii deasupra, si nu s-a intamplat nemica grav.decat o lumina puternica si ceva enerjie scursa in terra la cei inerti de veacuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Paratrasnet, draga, nu parazapezi.

| mihaitaLGP a răspuns:

Mesaje de indoctrinare pentru astia cu un neuron si ala julit. Iti dai seama a demisionat seful ipocritilor si s-a suparat prietenul nostru imaginar.

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Papa nu a demisionat.

Mai este pana pe 28 februarie!

Răspuns utilizator avertizat
| neaivan a răspuns:

O simpla coincidenta!

| tudorviorel a răspuns:

Cred ca este un semn.dar vom vedea care este. exista si niste profetii, de nune care i vor lua locul sa vedem daca se vor adeveri

| SynZeSaseTri666 a răspuns:

Photoshop