| milan9 a răspuns:

E o ciorba veche reincalzita. A cata oara o fi? E un caz dubios dar atitudinea de a-l amplifica exponential asupra tuturor bisericilor parohiale este tendentiosa, de-a dreptul demonica... sad

| Divy a răspuns:

Fiecare răspunde pentru el
Nu judeca o comunitate pentru faptele unui individ

| reihiuke explică:

Pe naiba. Eu nu mai intru în biserica după documentarul ala

| ionutandrei2003 a răspuns:

Nu stiu daca Patriarhul o face sau nu smecherii, dar daca esti un Credincios adevarat nu poti face aceste lucruri. La ce conteaza cine e Patriarh pentru noi Credinciosii de rand. Pentru noi conteaza cine este in Ceruri si ne vegheaza. Doar crezand in EL, Iisus Hristos, Sfantul Duh si ceilalti Sfinti( incluzand Fecioara Maria, Ingeri etc.) putem ajunge la Viata Vesnica.