| DeKoniec a răspuns:

Trebuie sa il studiez atent. In seara asta mi-ai dat de treabawinking.

| DeKoniec a răspuns:

Bun documentar. Cum a spus si in video exista miliarde de intrebari. Dar "Cine suntem? " un raspuns bun ar fi "Orice este posibil" Si este foarte adevarat, uitate cat de compacti suntem, ce "tehnologie" bate in noi. Traim impreuna, dar nimeni nu stie unde vom ajunge.
Credem in Dumnezeu, chiar daca nu l-a vazut nimeni niciodata.
Exista catralioane de idei, dar foarte putine raspunsuri logice.
Cum poate un neuron, sa ne dea o emotie?
Stiintific, uite, asa este. Dar nimeni nu a intrat in capul nimanui.
Cate mai exista in noi fara sa stim.
Poate peste 1000 de ani, lumea va fi fara batranete si isi va folosi 100% capacitatea mintala.
Poate nu, poate peste 1000 de ani lumea nici nu va mai exista. Lumea noastra, sunt sigur ca exista si alte forme de viata pe alte planete, universe, chiar si o lume paralela.
Sunt multe de vorbit, multe contre chiar si intre oamenii de stiinta. Pentru ca doar Dumnezeu stie ce face, si pentru ce ne-a creat. Un motiv exista sigur.
SAU, exista Dumnezeu?
Cum am mai spus o putem tine in contre multa vreme.
Si ii multumesc lui Dumnezeu ca ne-a lasat asa, cu toate : comori, scoala, terra, soare, facebook, hormoni, intelectuali, casa, porc. Multumesc!

| Mădă0611 a răspuns:

Interesant! Mare parte din ce e aici stiam, de aceea inteleg crestinii, ma rog, teistii, dar neuronii oglinda ma fac sa le raspund la fel. big grin
In unele tari islamice ateii sunt condamnati la moarte, in prezent, asa ca ar fi bine sa ne trezim toti neuronii aia si sa le aratam iubire reciproca. love struck