| anonimg a răspuns:

Religia multor oameni consta doar in astfel de minuni. Dar cele mai multe minuni de care auzim nu au legatura cu Dumnezeu. Si Satana poate face minuni -si va face sa cada chiar foc din cer pe pamant in fata oamenilor. Se poate transforma chiar si intr-un inger de lumina.
Credinta in Dumnezeu nu trebuie sa fie datorita minunilor. Minunea care nu ne inseala este prezenta Mantuitorului in viata noastra. Atunci vom fi fericiti si plini de nadejde indiferent prin ce vom trece. Numele nostru scris in Cartea Vietii -aceasta este cea mai mare minune. Mantuirea noastra, jertfa de la Golgota -acesta este minunea pe care trebuie sa o contemplam.
Domnul Hristos a spus: "Va spun ca dintre cei nascuti din femei, nu este niciunul mai mare decat Ioan Botezatorul. Totusi, cel mai mic in Imparatia lui Dumnezeu, este mai mare decat el." (Luca.7:28) Deci nu este nici Moise care a despartit apele Marii Rosii de a trecut un popor intreg prin aceasta ca pe uscat; nu a fost nici Ilie care a fost ridicat la cer printr-un car de foc, si nici Elisei despre care stim ca a fost prorocul care a facut cele mai multe minuni. A fost Ioan Botezatorul care nu a facut nici macar o minune!

Pe mine nu ma aduce mai apropae de Dumnezeu o lumanare care se aprinde singura, nici o icoana care plange, nici vreo exorcizare, si nici o alta minune de felul acesta. Ci credinta si ascultarea din dragoste de Dumnezeu sunt lucrurile de care avem nevoie. Ce este in afara de acestea este religie amestecata cu materialism; adica babilonie, amestecatura din care nu se poate intelege ceva.

| DeyCj a răspuns:

Real.Normal că minciuna trebuie dovedită tot cu minciună, adică „minunea" ce de fapt e ceva minunat științific.Chestia asta o știam, și se mai practică și în numerele de magie.E foarte fain să vezi așa ceva live la un show de magie happy.

| Chesssss a răspuns:

Aceasta este o informatie care trebuie raspandita, usor toate minciunile incep sa iasa la suprafata. Odata cu avansarea tehnologiei biserica nu isi mai poate tine minciunile ascunse.