| usuk a întrebat:

Pareri?
[limbaj licențios]
https://www.youtube.com/watch?v=jIJWwns9qyU

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Un mesaj ok, care putea fi ambalat într-o formă mult mai avantajoasă, receptibilă.

O prestaţie cu care nu m-aş mândri şi nu aş tot scoate-o în faţă.
Se poate spune adevărul şi fără să fii bădăran.

| Doub a răspuns:

E un rahat.Un om inteligent se exprima fara sa injure la fiecare cuvant folosit.Nici macar nu merita ascultat.

| Holiday a răspuns:

Adevarat? Da!
Elegant spus? Nu!

Dar adevarul, indiferent cum e spus, e mai valoros decat orice minciuna religioasa ambalata frumos.

| NOname a răspuns (pentru Holiday):

De acord cu tine.

| Deaad a răspuns:

laughing)))) Am murit de ras! A fost amuzant!'

''A facut Pamantul in 6 zile iar in a 7-a a obosit'' laughing

El a zis acolo ca la religie ne invata ca trebuie sa omoram cu pietre homosexualii si alte lucruri violente.Problema este ca tocmai lucrurile astea nu le discuta la clasa pentru ca nu cumva sa aiba copiii parere proasta despre Bunul Dumnezeu. Oricum majoritatea copiilor crestini, fiind indoctrinati de mici cu credinta nici nu se pune problema ca ei sa stie si ''cealalta latura a lui Dumnezeu'' adica violenta.

Deci problema este ca profesorii de religie nu le vorbesc copiilor despre violenta din biblie care se gaseste in Vechiul testament, ci le spune numai rugaciuni de milostenie si cat de mult ne iubeste Batranul si cat de mult trebuie sa il iubim si noi pe el.
Parerea mea este ca daca le-ar zice asta elevilor ar avea cu totul alta parere despre God.Dar totusi, putin probabil, la cat sunt de indoctrinati.

In mare sunt de acord cu videoul.