| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a deveni preot trebuie neaparat limba latina?

6 răspunsuri:
| William a răspuns:

Poate la catolici, la Ortodoxi nu.

| danay72 a răspuns:

In Biblie nu se spune asa ceva.

| Mădă0611 a răspuns:

La catolici, la ortodocsi trebuie greaca, desi o sa faci latina, dar parca la greaca dai si teza. thinking

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Lol, astia nu stiu nici limba romana dar apoi latina. iar aici nu ma poate contrazice nimeni, oricat de religios, de patriot de ce vrei tu ai fi, asta e adevarul.

| bossu18 a răspuns:

Da am si eu un prieten care e la scoala de preoti si trebuie sa faca obligatoriu latina si greaca pentru ca majoritatea rugaciunilor sunt in greaca si latina
Sper ca te-am ajutat

| EnciclopediaProstiei a răspuns (pentru bossu18):

Ba, una e sa faca latina, alta e s-o invete. si eu am facut latina si mai mult de 20 de cuvinte nu stiu.