| ᶅᵒᴥᵒPedobeărᵒᴥᵒᶅXD a întrebat:

Pentru atei si cei teisti :
Stiti ca a murit parintele Justin Parvu.
Cum de i-a inflorit busuiocul dupa moartea sa?

21 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu a inflorit.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ce atatea flori... a inverzit! Peste noapte, buchetul lui de busuioc uscat, pe care il folosea doar el, s-a facut verde si proaspat din nou!
Asta au spus!
Putea fi inlocuit! happy

| danut a răspuns:

Si DRACU face minuni, cum le deosebesti intre ele?

| Thunderstruck a răspuns:

Tu crezi ca Dumnezeu ii infloreste lui asta busuiocul, din moment ce copiii mor pe capete in Africa?

| relian a răspuns:

A inflorit busuiocul si care este faza ca nu am inteles. Daca cineva moare primavera sau vara poti spune despre oricine uite a inflorit caisul.Primavara si vara infloresc foarte multe flori, pomi etc.Tot timpul exista eva flori zi de zi.Toamna o sa spuneti ati vazut a murit nu stiu cine sia cazut frunzele.Si asa mai departe. Iarna daca nu ninge si ninge cind moare X gata ai vazut a nins.Ce mai gindire si pe voi astia crestinii.i exprimarea ta este una dubioasa.I-a INFLORIT BUSUIOCUL.Adica ce busuioc frate? Parca spui ca ar fi un copac care infloreste primavera, asta moare toamna si wow uite minunea. Busuiocu tu stii ce este macar asa ca idee? Nu poti spune ca X are un busuioc.Asta pentru ca este o planta anuala deci toamna cins se usuca ii pui cruce, Primavara urmatoare trebuie sa semeni iara.Parca asta Justin Biber asta de care spui ar fi avut nu stiu ce nuc, stejar care a facut corcodele in loc de ghinde.Ce mai intrebari va puneti-o si cu ce va pierdeti voi timpul.Dar sa plantezi un copac, sa stiu si eu sa faci ceva util nu vii sa arati? Vino aici si zii uite frate astazi sau ieri am plantat in orasul, satul meu 2 stejari, am facut-o asa moca sa ajut si eu planeta, satul meu etc.Numai cu povesti veniti, fara macar sa stiti ce este acel lucru, buruiana, copac etc.

| Liviu a răspuns:

1. cui ii pasa de moartea lui? ai ghicit, mie NU.
2. Daca muream eu, sau alt ateu, ii pasa cuiva? nu, crede-ma ca nici nu se baga de seama.
3.Esti chiar asa de sigur ca a inflorit?
Cand se va inceta vreo data cu credibilitatea asta absurda in dumnezeu,in spirite malefce,iad,si etc.
O intrebare la pentru toti crestini,si alte religi care mai sunt.
Explicati-mi va rog,daca dumnezeu exista,ingeri,si sfinti, exista inseamna si satana,moroi,strigoi,yiele,papusi, voodoo si altele. va rog argumentati, nu dati raspunsuri gen " exista si punct, trebuie sa crezi " nu le inghit, spuneti-va parerea si argumentati va rog. Mersi

| Lizzu a răspuns:

Eu nu cred.O planta odata moarta si uscata nu mai inverzeste sau infloreste din nou.

Nu crezi ca cineva ar fi putut sa inlocuiasca bucsuiocul cu unul proaspat?

| ErrorFound a răspuns:

L-a udat inainte sa moara....Este o alta pacaleala data de cei sus pusi ca sa va prosteasca(in voi nu exista eu).

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ce ma doare pe mine ca a inflorit busuiocu, frate daca dumnezeu ar vrea sa faca minuni., sa teleporteze niste mancare in africa, su dupa aia mai vorbim, pana atunci, ma frec la oua cu busuiocu infloritor

| Zenit313 a răspuns:

Ce legatura are busuiocul inflorit cu moartea lui?!
Busuiocul a stat in conditii mai favorabile..si a inflorit mai repede!
Stai linistit..nu este nici o minune! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenit313):

O intrebare, vazand ca esti mai deschis asa, voiam sa te intreb doar de dragul conversatie? Tu nu da-i nici o sansa sa exista Dumnzeu?thinking

| Zenit313 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana cand stiinta nu gaseste o dovada clara si incontestabila care sa afirme existenta lui Dumnezeu,pot sa spun ca nu exista.
Stiinta nu pote sa demonstreze ca NU exista Dumnezeu!
Poate stiinta sa demosntreza ca am in dormitor un T-Rex invizibil pe care numai eu il vad pentru ca am credinta in El? Nu poate.
Asa si in cazul lui Dumnezeu!
Trebuie sa avem rabadare, daca nu stim cum a aparut in existenta universul, nu trebuie sa inventam povesti!
Daca creatia are nevoie de un creator, atunci pe Dumnezeu cine l-a creat?!
O sa imi spui ca Dumnezeu a existat dintotdeauna, dar poti sa spui exact acelasi lucru despre univers.De fapt exista o infinitate de universuri, poate mai mari, mai mici, mai vechi..etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenit313):

Problema pe care eu o pun pana la urma este unde incepe totul? Chiar si "eternitatea" trebuie sa aiba un inceput, deci chiar a spune ca exista din totdeauna te face sa te intrebi ce este totdeauna? Oricum, sunt multe discutii contradictorii pe tema asta dar nu are rost sa mai pun atata problema. Tiind totusi sa cred ca sansele ca universul sa fi aparut asa de dragul sansei sunt foarte mici, sunt lucruri pe care nu le inteleg, dar prefer sa cred...deoarece nu am nimic de pierdut, e ca cum i-am zis lui Mada, exista 3 variante, eu gresesc, tu gresesti sau ambi gresim, dar in toate trebuie sa exista un strop de credinta, deoarece practic nimic nu putem stii 100%.

| BlackSulphur a răspuns:

What? Proofs or didn't happen.

| Lg_Mihail_1990 a răspuns (pentru BlackSulphur):

A aratat si la TV (pare-mi-se la PRO-TV). Multe minuni s-au intamplat de cand a murit. Te-as invita, daca esti interesat, sa mergi. A profetit cu 3 ani in urma ca va muri imediat inainte de Pogorarea Sfantului Duh (Rusalii), spunand asta direct si alegand ca mormantul sa fie la tampla Bisericii, fix langa pictura sarbatorii pe care o vom praznui Duminica asta. Stau marturie pentru minunile astea corpul medical de la Cluj care s-a ingrijit de sanatatea sfintiei sale. La fel si de faptul ca au inceput sa curga lacrimi de mir din ochi.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Lg_Mihail_1990):

Avea cancer la stomac, deci stia ca o sa moara, a rezistat pana cand a ajuns aproape de rusalii, habar n-ai ce poate sa faca vointa, si apoi, acolo erau oameni credinciosi, daca stii cum miroase mirul si eu iti dau un ulei inodor spunandu-ti ca e mir, o sa simti miros de mir. Nu e ciudat ca exista sfinti si minuni in fiecare religie desi, teoretic, doar una ar fi cea adevarata?

| Buresbista123 a răspuns:

A tras DZ un part plin de elemente chimice necesare pentru ca busuiocul sa i infloreasca... sper ca am fost destul de concis

| Jackul336 a răspuns:

Desi nu cred in forte sfinte apreciez acest om pentru abilitatile lui intelectuale si umane si pentru caracterul lui de nota 10! Omul a intretinut din donatii o casa de copii ai nimanui, a ajutat nevoiasi fiind incomparabil cu oamenii ignoranti care ar putea dar nu se sinchisesc. Minunile adevarate sunt faptele sale bune din timpul vietii! Si reciproca e la fel de valabila

Răspuns utilizator avertizat