| costis a întrebat:

Pentru cei care au terminat studiile. Aveti vreun prieten pe care va puteti baza la nevoie? Adica intr-o situatie dificila : de exemplu ati terminat somajul iar familia nu va poate ajuta.
PS: nu redirectionati, pentru ca este legat de miezul Noului Testament.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa faci tot posibilul sa te bazezi pe tine insuti si sa nu depinzi de nimeni. Nu-i convine nimanui sa imprumute bani, indiferent de suma sau de persoana careia ii da acei bani.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Nu am un prieten pe care sa ma bazez, du-te la munca fraiere ca noul s-au vechiul testament nu ati dau bani. ma duc in iad?

| costis explică (pentru Ionut_Sur_1987):

Nu ti-am cerut bani. Ma descurc. Ia intrebarea ca atare. Daca nu, macar tine-o minte, s-ar putea sa te ciocnesti de ea mai tarziu.