| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Pentru cei care va plac slujbele sa va rugați foarte mult... Care este programul săptămânal al Bisericilor (orele de slujbe de pomenit de rugaciune?)

1 răspuns:
| CostinAlamariu a răspuns:

Depinde de la biserica la biserica. Presupunand ca vorbesti de slujbele ortodoxe exista o discrepanta intre programul bisericilor de cartier si programul manastiresc. La manastire se fac mult mai multe slujbe.
De obicei exista minim o Liturghie pe saptamana, duminica intre 10 si 12, cam cu 2 ore inaintea Liturghiei incepe Utrenia (8-10).
Sambata si duminica cam pe la ora 17 e vecernia sau taina Sfantului Maslu.

Daca vrei sa stii cu exactitate poti intreba pe cineva care lucreaza in biserica.