| beligan a întrebat:

Pentru cei care vor intr-adevar vor sa descopere,, ceva"despre ei insisi, libertatea spirituala si descoperirea lumilor subtile si spirituale din interiorul lor! Cati dintre voi au cercetat aceste,, lumi subtile"?
http://www.scribd.com/......ntului-tau
Joseph Murphy a afirmat in aceasta carte :
,, Priviti in jurul dumneavoastra si, oriunde v-ati afla, veti remarca usor ca marea majoritate a oamenilor se risipesc in preocupari exterioare; doar cei cu adevarat intelepti se preocupa intens de descoperirea formidabilelor lumi subtile si spirituale din interiorul lor."

10 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Foarte frumos. Dar de ce nu poti sa faci asta fara sa terfelesti libertatea spirituala a altora?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le cercetez in continuu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu.am cercetat, am incercat, am studiat.si am ajuns unde stii, ca doar ai avut timp sa-ti dai seama.problema e alta beligane; pentru o kachra, ori deschiderea celui de al treilea ochi, ori pentru a vedea aurele oamenilor, ajungi la finish la un moment dat.dar cand pleci la drum sa- l cunosti pe Dumnezeu, in viata asta nu ajungi.doar daca traiesti vesnic si esti vrednic de asta.

| beligan explică (pentru anonim_4396):

,,Drumul'' catre Dumnezeu,crezi ca ti se deschide cu ritualuri popesti,cu inchinaciuni la mortaciuni,statui,tablouri,cu urmarea unor traditii, sarbatori, dogme inventate?
Foarte gresit! Deoarece daca,, privim''la iudeo-crestinismul din Romania, 99% sunt indobitociti de aceasta religie si nu cunosc nimic din dogma sa! fac totul mecanic, sub impulsul popilor (duhovnicilor) habar neavand ce si care-i treaba cu istoria si realitatea acestei religii!
Popii nici nu au interesul sa-i,, educe''pe cei din turma care se inghesuie si se injura la moaște, deoarece asa ii poate controla mult mai usor!
Asta e,, credinta'' la romani (in general)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca de obicei am impresia ca vorbesc singur de vreo doua zile.am incercat tot ce se poate dar tu parca esti un patefon stricat care se repeta mereu, mereu, mereu.inchinaciuni,popi,bani.hoti,moaste.mai beligane? astea le stiu si eu.dar pe cele frumoase, corecte si drepte din ortodoxie le stii? daca nu, nu mai avem ce discuta.

| beligan explică (pentru anonim_4396):

Ok!,,cele frumoase '' poleite,sunt imbinate cu ceea ce am,,descris'' eu!
De ce eviti stricaciunea din măr? sunt parte din intreg,nu separate?
Aaaaa, le separi tu, ca sa demonstrezi, ce? Ca iudeo crestinismul este o,, cale''sigura catre Divin!? Te inseli!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beligane? cel mai destept cedeaza.am zis.

| beligan explică (pentru anonim_4396):

Aaa si sa deducem de,,aici'' ca tu,incredibilul si inegalabilul, babaulica,AI CEDAT,fiindcă esti destept?
Eu nu ma cred destept,nici chiar marile minti luminate nu sau crezut destepte, fiindca au descoperit ca ceea ce stim nu este nici pe departe TOTUL! si Viata este o experimentare de senzatii de perceptii de ganduri! nicidecum nu putem atinge perfectiunea aici!
Vom atinge perfectiunea, dar nu aici, ci in alte dimensiuni, acele dimensiuni de unde provine esența noastra!

| escapefromfear a răspuns:

Nu cerceta aceste legi caci esti nebun sa le intelegi.