| neaivan a întrebat:

pentru cei din Galati:
Am auzit ca in orasul Galati exista o manastire,, Sf Treime,, ce parere aveti? E frumoasa?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt crestin si sunt din Galati dar din pacate si spre rusinea mea nu stiu despre aceasta.
Uite ce am gasit:http://www.youtube.com/watch?v=YAt0sffLMTo

Unde e manastirea aceasta?
Doamne ajuta!

3 răspunsuri:
| ManStrong a răspuns:

Chiar daca e frumoasa nu e dupa cerintele lui Dumnezeu.
Cresteti inmultiti va si umpleti pamintul.Aceasta este porunca lui Dumnezeu.Cine se calugareste comite pacat.Vezi ca in vechime doar ca se facea cineva nazireu doar pentru o bucatica de timp, dupa expirarea termenului trebuia sa aduci o jertfa de iertare.Ca ai facut un pacat.Neglijind porunca lui Dumnezeu.

| neaivan explică (pentru ManStrong):

Ce pot sa iti spun este ca:
am pierdut cateva secunde din viata citind-uti mesajul si altele pentru a-ti scrie ca am pierdut timp cu tine! Vrei funda?

| ManStrong a răspuns (pentru neaivan):

Calugareste te ca o s-o pierzi toata.Este scris ca in zilele din urma oamenii i si vor da invatatori dupa inima lor.Sigur ca te riciie adevarul lui Dumnezeu daca esti indoctrinat cu neadevaruri.
Da mi mie celmai mic semn ca Dumnezeu cere sa te calugaresti.
Eu socotesc un timp cistigat cind pot sa scot un om de la orbire.
Si nu ti am cerut sa nu crezi in Dumnezeu.