| Inferno a întrebat:

Pentru crestini: Cand vorbiti de religia crestina spuneti ca logica si stiinta nu fac fata pentru ca Dumnezeu este mai presus de ele.
Dar cand vorbiti de alte religii tot pe logica si stiitna va bazati pentru a o crtica. Aici logica si stiinta sunt bune?
Dar sa mergem pe argumentele voastre, ca nu putem sa ne bazam pe logica si stiinta cand vorbim de religii.
Daca este asa, atunci cum va dati seama care e mai buna si care e mai proasta?

6 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Dublul standard la el acasa! Desi multi nu fac asa,ci adopta o pozitie mai mult decat trepanata.O baga pe placa aceea fumata cum ca Biblia dovedeste existenta irevocabila a lui Dumnezeu,ca alte religii nu au asemenea carti,cand ei uita de o biblie gnostica,sau una satanica,de Qu'ran,de Sharia,de Vede,de Maharabatha si multe altele.Dar,fie, crestini! Sau si mai rau, folosesc cele mai injositoare tehnici de prosteala pentru protozoare si altii ca ei, spunand ca Dumnezeu si credinta sa s-au raspandit, in timp ce alte religii nu.Totusi,putini folosesc argumente ca cel prezentat de tine.

| shadovv a răspuns:

Ai inteles gresit. Dumnezeu nu este mai presus de logica si de stiinta. De fapt e nonsens. Nu ai cum sa compari pe Dumnezeu cu logica sau cu stiinta. E ca si cum ai compara o piatra cu albumul lui lady gaga.

Adevarul e asta: logica si stiinta lui Dumnezeu sunt mai presus de logica si stiinta noastra.

| Inferno explică (pentru shadovv):

Mai presus de logica si stiinta umana.

| nesuferit a răspuns (pentru shadovv):

Stiinta e accesi pentru orice, nivelul de cunoastere difera

| WR104 a răspuns (pentru shadovv):

Perfect raspuns, meriti 2 funde si 3 beri.
Numai bine.

| RAY a răspuns:

Sa vezi ce raspunsuri vei primi stai sa te minunezi ei mereu au dreptate in toate. incapatanati, rai, violenti, micinosi ipocriti etc