| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Pentru crestini:
Proiectul Blue Beam intenţionează simularea venirii lui Iisus, si al celorlalti profeti (Muhammad ibn ‘Abdullāh, Buddha,Brahma, Vishnu, Shiva, Yahve, etc.) pentru a manipula oamenii şi a distruge credinţa şi religiile.
Ok.Chestia asta clar se va intampla dar Biblia,mai exact in Apocalipsa ne spune ca daca cineva ne va spune ca a venit Iisus,sa nu-l credem,caci si diavolul se poate preface in inger de lumina.
O intrebare am:
Tu,personal,ce vei face daca cineva iti va spune "Iisus a venit pe pamant, vino sa-L vezi!"?

6 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

E o teorie a conspiratiei bazata pe niste ratiuni mai vechi. Tehnologia superioara, instaurarea noii ordini mondiale si controlul global sunt lucrurile pe care le presupune, tipic unei teorii a conspiratiei.

| lovitddefulger a răspuns:

Acelasi lucru pe care il faceam cand eram copil, in seara in care trebuia sa vina Mos Craciun.

| Ioanh a răspuns:

Tot in Biblie, mai spune ca venirea lui Hristos va fi ca fulgerul- nu va fi timp de nimica, de o masa, un ceva, de nimic!

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns:

A doua venire a lui Iisus reprezinta cu totul altceva.Nu este suficient sa stii sa citesti ca sa si intelegi.Doar cine cauta cu sinceritate va gasi raspunsurile.Ateii in niciun caz.

Răspuns utilizator avertizat