| RAY a întrebat:

Pentru fetele, baieti neo/protestanți, credeti ca veti sta o viata cu persoana cu care o sa va faceti nunta?

fara spam

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Mă îndoiesc. Am o cunoștiință, bărba-so era bețiv și violent, dar după ceva timp s-au pocăit, botezat și totul a fost ok vreo 10 ani, după 10 ani aia și-a luat tălpășița că deh nu-l mai suporta, adică bătaia din primi 3 ani, plus restul anilor de mici certuri le-a pus capăt. Tipul încă e pocăit, tipa a ieșit din sectă și își vede de viață.

2 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Eu cred ca atunci cand fac nunta, toti oamenii cred ca vor sta impreuna toata viata ca altfel n-ar mai face nunta. Mai sunt si exceptii gen casatoriile din interes.

| RaulAlmășan a răspuns:

Pai asta e ceva frumos.
Orice om normal isi dorește să nu aibă probleme în relatia cu prtenerul/partenera.
Dacă amândoi sunt credinciosi, viitorul relatiei e unul foarte întărit.