| RAY a întrebat:

Pentru persoanele atee, agnostice

Care este savantul vostru ateu preferat?

(Richard Dawkins, Sam Harris, Christopher Hitchens and Daniel Dennett)

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Il prefer pe Bart D. Ehrman.

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Personal nu am auzit de niciunul. Dacă caut pe net și dau de ei, învăț și aș putea răspunde. Dar de exemplu Stephen Hawking era religios?

| RAY explică (pentru sierra1):

Nu

| sierra1 a răspuns (pentru RAY):

Include-l și pe el in ofertă

| RAY explică (pentru sierra1):

Tu esti crestina?

| sierra1 a răspuns (pentru RAY):

Nu mă prea manifest.

| Nilsson a răspuns (pentru sierra1):

Ray e un parsiv, le face o reclama mascata ca sa va interesati de ei si de propaganda lor ateista.
Daca tot cauti, intereseaza-te de Hitchens sa vezi cum a murit.
Apropo, tu nu esti baiat? (Scuzele de rigoare daca ma insel) Nu de alta, dar si pe mine m-a confundat cu o fata, la cat de afemeiat e

| RAY explică (pentru Nilsson):

Ma omule numai minti, nu fac nici o propaganda ateista, tu esti paranoic, cand te am confundat cu o fata? plus ca raspunsul tau e SPAM, nu are legatura cu intrebarea, intrebarea e doar pentru persoane atee

| sierra1 a răspuns (pentru Nilsson):

No problemo! Aici pe tărâmul ăsta, suntem asexuați. Face reclamă, treaba lui.

| RAY explică (pentru sierra1):

Da poate isi cauta iubita si conteaza ce esti ))))))))))
la ce naiba sa fac reclama daca intrebarea e doar pentru persoanele atee

| sierra1 a răspuns (pentru RAY):

Sau mai corect: intrebarea e doar pentru persoanele interesate

| RAY explică (pentru sierra1):

Bun raspuns

| Nilsson a răspuns (pentru sierra1):

Si eu sunt interesat de ateism cum sunt ateii interesati de religie happy

| RAY explică (pentru Nilsson):

Ce e asa interesant la ateism? e ca daca eu as fiu interesat despre parul unui om chel

| sierra1 a răspuns (pentru Nilsson):

Cum îi zice la asta? Libertate de conștiință

| Nilsson a răspuns (pentru sierra1):

Asa e. Si de exprimare. Ne bucuram de ea cat mai putem