| anonim_4396 a întrebat:

Pentru un mincinos peste tot este minciuna? Pentru un om dezordonat peste tot este dezordine? Pentru un om nedrept peste tot este nedreptate?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,lumea este oglinda in care te privesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Oamenii rai nu inteleg judecata" - Proverbele 28:5. Pentru omul nedrept nu exista judecata dreapta nici macar la Dumnezeu ci chiar il acuza ca e "un dumnezeu crud si criminal." Iov 34:10b: "Departe de adevaratul Dumnezeeu sa faca ce este rau."

| AlexeHellsing a răspuns:

Logica e bună, dar mai bine s-ar evita generalizarea.

| Benn00000 a răspuns:

De fapt nu. Pentru omul mincinos toti cei din jur sunt naivi. Pentru omul nedrept toti sunt "fraieri" iar pentru omul dezordonat... cam nimic, el priveste totul cu indiferenta din cauza faptului ca este lenes.