| Digikey a întrebat:

"Plouă în Australia! Să ne rugăm în continuare!"
Adica Dumnezeu este incompetent si il invatam noi ce trebuie sa faca?
Ba fraiere vezi ca ai uitat focul aprins in Australia.
Ba vezi ca iar ai uitat sa le dai sa manance la copiii din Africa.

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Rugăciunea este bună, căci se formează o energie pozitivă care atrage totodată lucruri pozitive. Dar rugăciunea nu către zei trebuie făcută, ci spre ceea ce ne-a creeat cu adevărat?

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Aşa, şi întrebarea este?

| Digikey explică (pentru DeyCj):

Cumpara-ti ochelari.
Are semnul intrebarii.
Chiar nu te duce mintea.

| mentholinks a răspuns:

Alt fomist care da vina pe Dumnezeu pentru toate rahaturile. Ai vazut ca a murit baschetbalistul ala si l-a plans o tara intreaga dar tot pe aceeiasi oameni ii doare in fund de copiii de care zici tu. Tu chiar ai pretentia ca Dumnezeu sa fie bun cu noi?! E chiar mai bun decat trebuie dar sunteti voi prea prosti ca sa va dati seama.

| Digikey explică (pentru mentholinks):

Am intrebat altceva, foarte simplu.
N-ai inteles nimic, doar te agiti degeaba ca o moara stricata.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Dumnezeu a creat pe om cu creier si cu inima. Ce vina are Dumnezeu ca omul nu le folosește spre binele lui? Pana si animalele se îngrijesc să-și facă un culcuș unde sa locuiască, si sa caute mâncare pentru ele si puii lor. Tot ele își învăța puii cum sa se descurce in viață, nu le trebuie scoli sau universități. Omul in schimb ar sta toată viață fara sa facă nimic si pretind doar sa li se dea totul pentru a fi fericiți. Pana si in comunism era valabila deviza din Biblie: " nici munca fara pâine, nici pâine fara munca". Cea din Biblie suna așa:" cine nu vrea sa muncească, nici sa nu mănânce".
Interesant este ca chiar voi cei ce credeți ca va trageți din animale nu ați ajuns cu evoluția la nivelul lor.Multa înțelepciune îți doresc!

| Digikey explică (pentru TamplaruAnisoara):

Intrebarea era despre altceva.Si nici nu era grea.Dar ati tinut sa raspundeti oricum, gresit si deloc la subiect.

| SG1995 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Adică pe scurt: "Dă-i dracu, e vina lor că Australia a luat foc, merită să artă de vii", nu? Frumoasă gândire.

| Algo098 a răspuns:

Sa ne rugam (cei care mai credem inca in povesti si in "minuni" ) pentru mai multa minte, ca sa fim in stare sa distingem fantezia de realitate. E incredibil cum o mare parte dintre oameni pot trai cu mintea in realitatea virtuala a credintei in secolul 21. E clar rezultatul educatiei primite in scoala, in familie, in comunitate.

| Dandinelle a răspuns:

Exact

| BlackOldSun a răspuns:

NU exista nici un zeu, si nu am timp de irosit pe planeta asta unde sa mi se spuna ce si cum sa fac de catre cei care cred ca zeul asta le-a dat lor intructiuni.

@madam Anisoara, ultima propozitie care ai scris-o... e chestia care iti lipseste cu desavarsire. Cu placere!