| greenwave666 a întrebat:

Poate d.zeu sa faca un bolovan atat de mare incat sa nu-l poata ridica nici el?

12 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Asta-i întrebare grea, filosofică...

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Pai nu tine un bolovan? Terra ce e? Minge de baschet?

| greenwave666 explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Absurd!

| greenwave666 explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Sa inteleg ca pamantul e tinut de d.zeu? laughing el si Atlas? nu laughing

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru greenwave666):

"Bolovanii" sunt cei care nu cred in God, nu-i mai poate ridica...mai ales ca am mai pus pe mine ceva, sunt de neclintit...cantareste un infinit de tone ateismul meu.

| greenwave666 explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Meriti funda prietene! dar mai astept si alte comentarii!

| HueyFreeman a răspuns:

Nu ar putea nici daca ar exista. Este un paradox. Daca putea sa-l faca dar sa nu-l ridice atunci nu era atotputernic, daca il facea si nu putea sa-l ridice tot nu era atotputernic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

| VictorVictoras a răspuns:

Da te-a facut pe tine si sigur nu te va ridica la El si va lasa pe altcineva sa te ia sti tu pe cine sa nu te mai indoiesti de puterile lui happy

| greenwave666 explică (pentru VictorVictoras):

Frate "crestin", eu unul nu cred! in zei, zane, vrajitori etc, de altfel imi pare rau de raspunsul pe care mi l'ai dat, e de un cretinism de talie mondiala!

| VictorVictoras a răspuns (pentru greenwave666):

Era ceva spus la gluma nu te-am jignit in fine o iei cum vrei u happy eu doar glumeam laughing

| Coyotul a răspuns:

Intrebare NG...