| AvalohAlyn a întrebat:

Poate Dumnezeu sa comunice,sa vorbeasca cu un om? Asa cum a comunicat cu Neale Donald Walsch, autorul cartilor Conversatii cu Dumnezeu? Dar poate un om sa comunice cu Dumnezeu?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dumnezeu poate doar că Donald Walsch a vorbit cu deavolul nu cu Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| SergiuMT a răspuns:

Aceste "inspiratii divine" pot veni si de la diavol pentru a pacalii oamenii. Acelasi lucru s-a intamplat si cu Ellen White. Trebuie avet foarte mare grija la aceste "inspiratii divine". Odata cu Ioan (Apostolul), profetismul (inspiratiile divine) s-au terminat.

In schimb omul poate vorbi cu Dumnezeu prin rugaciune.