| Inferno a întrebat:

Poate Dumnezeu sa-l faca pe Lucifer bun, cum era la inceput?

Răspuns Câştigător
| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Poate, insa Dumnezeu ne-a lasat pe noi si pe ingeri cu liberul arbitru. Daca l-ar face bun, atunci i-ar lua lui Lucifer liberul arbitru si asta ar insemna ca Dumnezeu este rau.

10 răspunsuri:
| ifonly94 a răspuns:

Parerea mea e ca da.

| 4b a răspuns:

Lucifer a dat cu piciorul in sansa sa...acum e prea tarziu, + ca nici el nu vrea sa aiba tangente cu ''binele''winking

| crazy14 a răspuns:

El poate face orice..insa ingerii au decazut singuri, din propria vointa nu a fost altcineva care sa ii influenteze! Probabil ca ar putea sa-l distruga, dar asa de ce am mai trai? Fiecare am ajunge in rai!

| RAY a răspuns:

Nu,ca nu exista dumnezeu, nici satana, ma indragostesc de cuvantul nu exista dumnezeu, e timpul sal spunem cu totii

Răspuns utilizator avertizat
| Asan_Olgun_1980 a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

''insa Dumnezeu ne-a lasat pe noi si pe ingeri cu liberul arbitru.'' Fals!

Ingerii nu au liberul arbitru.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Asan_Olgun_1980):

Taci. Daca nu stii, nu te baga.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Asan_Olgun_1980):

Eu stiu vorbi si scrie corect in limba romana.

| Asan_Olgun_1980 a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Acum imi dau seama de unde sti laughing