| AvalohAlyn a întrebat:

Poate fi reincarnarea un fapt real?

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Conform Bibliei nu. Omul când moare nu mai stie nimic și se întoarce în pământ, nu se transformă în altceva. Eclesiastul 3:19, 20

| ania a răspuns:

Nu, sunt doar demoni care au fost și în trupurile altor oameni și apoi pot informa noile gazde de informații din viața gazdelor anteioare.

| RAY a răspuns:

Nici buddha nu a crezut in asa ceva, desi nu

| Crackman a răspuns:

Daca ar fi foat nu prea avea rost reproducerea decat pentru crearea de corp nou, ceea ce inseamna ca populatia paantului nu ar fi trebuit sa creasca.Tu faceai schimb cu bunicu iar el pe urma cu tine ca intr-un cerc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gândeste te, reîncarnarea ar fi ca o a doua sansa. Daca unii oameni au facut atat rau altora de ce ni s ar mai da inca o viata? Daca am avut atatea zile in care am putut sa ne schimbam, sa ne para rau pentru ceea ce am facut si sa nu le mai facem, sa ne cerem iertare de la Dumnezeu?
Eu nu cred in reincarnare, nu ar fi drept, iar Dumnezeu e cel mai drept.
Asta e parerea mea.