| Inferno a întrebat:

Poate reprezenta Biblia fundamentul obiectiv al unei forme de terorism crestin?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

In SUA teroristii crestini au omorat in ultimii zece ani mai multi oameni decat teroristii musulmani.

7 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Daca citesti Noul Testament vezi ca singura porunca imperativa adaugata este iubirea aproapelui. Deci raul facut aproapelui inseamna neintelegerea crestinismului si un act necrestin. Deci terorismul crestin e o contradictie in termeni.

| ania a răspuns:

Am citit că după statistici creștinismul e azi cea mai persecutată religie, mulți sunt omorâți mai ales în zone majoritar musulmane.

| Holiday a răspuns (pentru ania):

"Am citit că după statistici creștinismul e azi cea mai persecutată religie..."

Stii cum e, semeni vant, culegi furtuna. Secole de-a randul crestinii au terorizat lumea, nu ar trebui sa te mire chiar atat de mult ca s-a intors roata. Nu e normal, dar e si un rezultat a ceea ce au fost si sunt ei.

| martzian a răspuns:

Still here, Inferno? happy

| vocea a răspuns:

Nu, Biblia este o carte sfanta pentru unii, mitologica pentru altii.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat