| RAY a întrebat:

Poporul roman e creștin?

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pentru marea majoritate a romanilor, a fi crestin nu are niciun efect practic. Ei sunt crestini nominali (doar cu numele).

S-a ajuns in situatia in care prostituatele sunt crestine, hotii sunt crestini, violatorii sunt crestini, pedofilii sunt crestini, s-a.m.d.

| ania a răspuns:

Dumnezeu ne evalueaza pe fiecare individual.

| mentholinks a răspuns:

Cu numele mai mult. Stiu multi care-si fac cruce si injura de dumnezei toata ziua.

| Lukasssz a răspuns:

Din pacate, da

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da e creștin și unul ortodox încă de la formarea celor 3 țări românești în jurul anului 1300-1400 d.Hr.

Copii moștenesc inteligenta de la mamă pentru că tatăl e gena recidivă iar lucrul acesta sa văzut chiar și la dragi noștri guvernanți, adică VIAȚA E DE RAHAT.

Nu s-a schimbat nimic. Poți să mori liniștit că nimănui nu-i pasă de tine poate doar rudelor apropiate atât?⚰️⚰️

| aditimus a răspuns:

Un raspuns simplu : Da

| CIaudiu a răspuns:

Mai mult analfabet decat crestin

| UnOmOarecare3000 a răspuns:

Crestin Ortodox, sau cel putin asa ar trebui. Unii oameni s-ar putea sa aiba alta religie, depinde cine si ce ii influenteaza.