| AvalohAlyn a întrebat:

Pandemia asta total atipica marchează începutul sfârșitului lumii și a Necazului cel mare din Biblie și din Apocalipsa.
Credeți că e adevărat?
Au mai fost pandemii dar niciodată cu așa consecinte și impact social major și mondial (restricții multe, îngrădiri, îngrădiri ale libertății fundamentale ale omului, forțarea vaccinării cu orice preț și discriminarea oamenilor pe baza vaccinului, închiderea sau restricționarea consultațiilor și internarilor in spitale ale celor cu alte boli cronice, proteste foarte numeroase și de mare amploare, inducerea terorii și fricii de către guvern, politicieni și unii medici probabil plătiți și de către aproape toată mass media))etc
Eu cred că asta e inceputul sfârșitului lumii.
Voi nu credeți asta? Ce părere aveți despre subiectul acesta? E un semn al sfârșitului lumii dar fiind faptul că e o pandemie total atipica? Eu cred că da, sfârșitul lumii se apropie iar asta e doar inceputul durerilor și Apocalipsei.

2 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Toate astea au fost facute tot de oameni. Suferim consecintele propriei neglijente.
Nu mai incercati sa dati conotatii religioase la tot ce se intampla pe planeta.
Nu e sfarsitul lumii.

| mastadont a răspuns:

Nu e nici de cum sfârșitul lumii, nu mai crede în toate tâmpeniile conspiraționiste prin care unii fără scrupule încearcă să stoarcă lumea de bani. Este doar o pandemie dintre multe altele prin care a trecut omenirea, iar numărul de morți este mic și efectul nesemnificativ dacă îl comparăm cu alte pandemii care au avut loc de-a lungul istoriei și au fost mult mai devastatoare. De exemplu, ciuma neagră din secolul 14 a omorât vreo 3 sferturi din populația lumii și uite că nu a venit nici o apocalipsă.
Gripa spaniolă a infectat aproximativ un sfert din populația de atunci, adică vreo 500000000, și au murit în jur de 50000000 de oameni, dar uite că încă n-a venit nici o apocalipsă.
În loc să te scufunzi în somnul rațiunii indus de conspiraționiști și religioși mai bine învață istorie.