| dany1988122 a întrebat:

Pot sa reclam un popa daca mi-a vandut ceva pe post de facator de minuni? Asta daca nu face minunea respectiva. Sa zicem ca o sa iau ceva de la o ''vrajitoare'' care face minuni, si ceva de la un popa care face minuni. Cine intra la bulau sau ia amenda? Popa sau ''vrajitoarea''?

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Principiul legal e caveat emptor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De reclamat poti reclama, dar mie mi-ar fi rusine sa admit ca am crezut ca ceva cumparat de la popa sau vrajitoare ar putea face minuni

| dany1988122 explică (pentru suntserios):

Cine a zis ca, cel care reclama crede?

| sierra1 a răspuns:

Reclamă-l, poate-l leagă așa cum (nu) l-au legat pe ăla de-a inecat copilul la botez

| dany1988122 explică (pentru sierra1):

Pai ''oitele' voteaza.

| dany1988122 explică (pentru sierra1):

Pana cand sa le moara la ''oite'' bebelusii ca sa vada ca e o prostie botezarea bebelusilor

| Seba2013 a răspuns:

Pot sa reclam si eu companiile care fura 5 euro in 10 secunde? Si toate cele care se folosesc de prostia si ignoranta oamenilor? Sau nu exista asa ceva marsavule/corectule? Si pentru mine ar fi un miracol daca ai iesi din normalitatea care te afli acum. Eu cred in miracolul schimbarii tale. Alta este daca tu crezi ca nu se poate. Insa eu o sa te invat ca se poate.
Iar am raspunsul taios pentru tine. Insa prea mult imi murdaresc sabía cu tine, de aia nu te bag in seama chiar daca apari in campul de viziune in care nu ar trebui sa te vad. Eu te vreau la stiinta si sa vorbesti limba lor, ca doar sunteti la apoteoza. Vrem de la voi mai mult continut, nu sa tot va plangeti de noi care stam in patratica noastra. Doar va arogati aere de regi, polítici si etc., nu de sclavi.

| dany1988122 explică (pentru Seba2013):

rolling on the floor Tot ''spurcat'' la gura ai ramas. rolling on the floor