| Damian561 a întrebat:

Pot să renunț la ora de religie? Dacă da, de ce documente am nevoie? E bună cererea asta--https://profudereligie.blogspot.com/......-de.html--

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Legea de fapt spune ca CEI CARE VOR SA FACA religie trebuie sa faca cerere de inscriere. Cum e si normal de altfel, fiind o materie optionala trebuie sa te inscrii la ea.
Doar ca, din cauza mizeriei mistice care inca bantuie inclusiv prin scoli, pentru a nu face orele respective, de obicei, scoala solicita o declaratie de la elev, daca este major, sau de la unul dintre parinti, daca elevul este minor, in care sa se specifice ca elevul nu va participa la orele respective. Nu trebuie o cerere tip. Una peste alta, da poti renunta. Cand incepi anul scolar anunti dirigintele.

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

De renuntat puteai numai la inscriere, pe parcurs nu mai poti.

| andreisergiu123456789 a răspuns:

As fi vrut sa am norocul tau, dar eu l am avut pe d l de religie diriginte la liceu, asa ca daca faceam asta, 4 ani de liceu papa absente ocazionale motivate.