| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa spun un lucru adio, diavolul mă împinge spre sinucidere

100 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă prostiei îi asociezi noțiunea de diavol, atunci da, el te împinge spre sinucidere.

| mentholinks a răspuns:

Tu de de fapt ce-ti doresti si ti se pare imposibil de obtinut?

| xerxes1 a răspuns:

Nu exista diavol.Este mintea ta de prost.

| Nilsson a răspuns:

Daca vrei sa faci asta, sa stii ca nu mai e cale de intoarcere, si orice metoda ai alege va fi extrem de dureroasa. Si o sa ajungi si la autopsie, adica o sa fii taiat in toate partile.

Mai bine iti revii in fire si incerci sa iti pui viata in ordine, trebuie sa treci de perioada asta nasola, atractivitatea fizica si psihologica incepe de la o varsta mai matura, atunci viata capata un alt sens.

| anonim_4396 explică (pentru Nilsson):

Nu mi-a apărut ce mi-ai scris

| VelaJohnny a răspuns:

Da straight face mereu învinovățim pe alții pentru acțiunile noastre. Bine că nu spui că și asta e după voia lui Dumnezeu. Ce, ești obligat forțat să faci ce vor alții? Ți-a fost luat liberul arbitru? Îmi e greu să manifest compasiune pentru situația ta, dacă zici că diavolul e problema la tine si nu o drama familială, depresia etc. chestiuni care epuizează oamenii psihic încât să nu-și mai găsească dorința de a trai, ci contrariul.

| Mclaren12 a răspuns:

Nu există diavol. Te împingi singur datorită vieții pe care probabil nu ți-o suporți. Așa-s mulți creștini depresivi.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Da, stai sa scrim intai pe net ca vrem sa murim... Te rog, lasa prostiile astea cu sinuciderile, ca-s fara de rost. Numai o persoana slabase sinucide. Crezi ca ai cea mai grea cruce de aici? De ce vrei sa mori?

| unprietenaproape a răspuns:

Si tu te lasi dobarat de el? inseamna ca esti slab, nu ceda
vezi cati oameni sunt in jurul tau si te iubesc? chiar si strainii care nu te cunosc dovada ca vorbesc cu tine si incerc sa te ajut
spune asta Iisus nu ma lasa sa fiu invins de diavol milueste ma pe mine pacatosul

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru unprietenaproape):

Adevărat! Andreidecu15, ascultă-l! Nu aș fi putut spune mai bine! Te felicit unprietenaproape!

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Nu ascult de nimeni

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Gata s-a terminat

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Nu mai îmi da răspunsuri

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu in locul tau as face-o. Inveti ceva. Cum ar fi: CUM SA ITI PASTREZI VIATA! Asculta-ne, ca nu o sa mori. Daca face ce crezi, asa va fi. Daca te sinucizi, nu stiu, poate apari in ziar, la stiri, poate se va afla de TPU, se va gasi in tel tau aplicatia, se va vedea ca unii incercau sa te opreasca si altii te incurajau. Renunta la asta, e o idee tampita. Peste un an te asigur eu ca vei incepe sa razi de lucruri rele, scrii tu aici. Sinuciderea nu e o rezolvare. Sper ca vei intelege. Cat mai curand.

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Fata asta o sa îmi trimită mesaje daca nu îi mai dau eu mesaje?

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Am crezut că ea este fata potrivită dar nu este, mai și îmi trimetea inimioare și stickere cu pupici, nu știu ce se va întâmpla, eu unu nu îi trimit mesaje

| Nilsson a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii ca chiar este o prostie sa iti iei viata, mai ales pentru o fata, poate renunti la idee macar de dragul celor care ti-au scris aici si ti-au aratat compasiune, mai ales TheLifeisGood.
Roaga-te la Dumnezeu sa invingi gandurile negre venite de la diavol, gandeste-te la cei dragi ai tai ce suferinta ar avea de indurat.

| TheLifeIsGood a răspuns:

Impinge-l tu acolo. Vorbesc serios, cat poti fi de las ca sa renunti? Nu te supara, dar cu ce te va ajuta? Vei lasa parinti indurerati in urma, indiferent de ce crezi tu. Poate ai un frate, o sora, sau chiar mai mult. Ti-am scris la inca doua intrebari de-ale tale(ok, nu sunt tocmai intrebari ci afirmatii, sau ceva de genul asta... dar intelegi tu) si mai mult nu pot sa iti zic. Imi pare rau, dar nu face asta. Pentru noi. Pentru familia si cei apropiati tie. Pentru fata aceea. Eu si toti cei de pe TPU care stiu de situatia in care te afli, asteptam raspunsul tau. Si zic asta pentru ca il vom primi, pentru ca vei fi in stare si in viata sa ne raspunzi! Bye

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Așa voi face i-am zis acelei fete că țin la ea și nu vreau să o pierd, și va promit că nu îmi voi lua viața

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte bine, ai facut alegerea corecta. Sper sa nu mai scrii intrebari de genul acesta, adica sa nu mai fii tentat sa te sinucizi. Mult noroc cu fata aceea si sper sa traiti fericiti pana la adanci batraneti, nu? Asta e tot ce va puteti dori happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mi-a aparut

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Da

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Ai Facebook și dacă da dă-mi te rog Facebook-ul tau sa vorbim, că nu pot sa îți trimit mesaje

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Am Facebook, insa am mai putini ani decat crezi. Bine, sa nu te astepti ca am 10 ani totusi laughing insa, da... Imi zici te rog cati ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu îmi apare la notificări când îmi dă cineva raspuns

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu vad ce mi-ai scris

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Am scris ca da, am Facebook, insa nu am atatia ani cati crezi tu. Dar nici chiar 10, nu-s chiar asa mica. Te-am intrebat si cati ani ai, daca imi poti spune...

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Eu am 18 da vorbesc serios ai 10 ani

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu laughing Nu am 10, vorbesc serios. La 10 ani nu stiam de TPU happy Asculta, imi pare rau, dar nu putem vorbi aici? In privat pe TPU nu pot, nu am trecut de tampitul de statut de membru junior, mai trebuie sa raspund la cateva intrebari laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce mi-ai scris

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Ok

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau sad

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Acum vorbesc cu ea

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Fata asta a spus că dacă se atașează de mine nu mai scap de ea

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce drăguț! Mă gândesc că vrea să spună că nu vrea să sufere. Eu zic să ai grijă de ea, o fată ca ea nu se găsește se găsește așa ușor. Nici măcar pe TPU

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu îmi apare nimic

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu înțeleg nimic

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Îmi șterg contul că mă enervează

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

De pe TPU este

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, cum crezi tu...

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum crezi tu...

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Cred că dacă m-ar vedea fata asta la cat de urât sunt cred că nici nu ar vrea să fie cu mine până acum mi-a trimis inimioare și stickere cu pupici pentru că nu știe cine sunt, dar daca i-aș da o poza cu mine, și-ar schimba expresia fața de mine, eu as vrea sa fiu cu ea dar cred că ea nu ar vrea sa fie cu mine

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt de acord, dacă fata aceea te place cu adevărat, te va vedea drăguț oricum, și în plus, dacă te place, te place pentru cum vorbești, cum gândești, nu cum arăți. Și nu cred că ești urât. Nimeni nu e. Suntem doar diferiți( și iarăși sună dramatic și poetic laughing )

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am dreptate

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu înțeleg

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu este așa?

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

I-am lăsat mesaj că dacă ea m-ar vedea, și-ar schimba expresia fața de mine

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu începe așa happy o vei speria. Întâlniți-va o dată și las-o pe ea să spună ce crede. Poate te crede drăguț, dar vede că tu stai prost cu stima sine și se va îndepărta...

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Nu știu ce să fac

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

I-am zis că îi ofer tot, iar ea mi-a zis că sunt un dulce, cu o inimioara

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Nu mai fac nimic, o voi lăsa în pace,

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Sister Eunice mi-a spus că de doua zile spun că mă sinucid, și că caut atenție, Fa-o naibii anul asta daca o faci asta mi-a spus

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești darnic! Dar nu știu, cum îți poate place de ea dacă nu ai văzut-o personal?

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Am văzut o poza cu ea

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Și așa nu îmi răspunde la mesaje

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Si? Cum e, e draguta?

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Este frumoasa dar vreau sa te întreb ceva

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuza-ma, dar nu imi apare ce mi-ai scris. O mai poti face o data, te rog?

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Nici mie nu îmi apare

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur, ce vrei sa ma intrebi?

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Prima întrebare este: cum adică vede că stau prost cu stima? și a doua întrebare este:oare am greșit spunând că nu îmi iau viața?

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Ieri ai avut tu o problema cu TPU, acum am eu. Asteapta te rog putin pana fac ceva sa imi apara si mie ce mi-ai scris. Nu o am cu informatica laughing

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

În fine

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok si gata, a fost mai usor decat credeam happy. Deci, sa vedem, prima intrebare: vede asta doar prin simplul fapt ca ai spus ca daca te-ar vedea, nu ar mai crede despre tine ce crede acum. Prin asta am inteles(cel putin eu) ca nu crezi ca te-ar placea daca te-ar vedea, ca (,) crezi ca nu esti dragut si nu ar fi multumita de aspectul tau fizic. Fata poate a vazut ca tu nu te crezi dragut, si ce fata vrea un iubit care nu e sigur pe el. Adica daca nu e multumit nici de el, de ce ar fi de ea. Nu stiu, eu zic ca probabil si-a dat seama ca stai prost cu stima. Si nu-mi spune ca nu e adevarat! happy A doua intrebare: NU este gresit ca ai spus asta. Doamne! Spune-mi ca nu vorbesti serios! E CEA MAI BUNA decizie pe care ai luat-o in viata ta renuntand la sinucidere. Sa nu te indoiesti de asta NICIODATA!

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Ce să fac acum sa o las, sau sa nu mă dau batut, cred că mi-am pierdut speranța, nu răspunde la mesaje

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Da-i timp, poate e ocupa... Nu o bombarda cu mesaje, sa nu creada ca esti disperat. Asteapta putin si it va raspunde. Poate vrea sa se lase asteptate happy si daca nu raspunde azi, o va face maine, vei vedea!

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Știu ce fac, nu îi mai dau deloc mesaje

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa nu o supar

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Îmi pare rău ți-am promis ție cât și celor de pe TPU că nu îmi iau viața dar nu am ce face mi s-a umplut paharul.Nu mai suport sa se bage lumea peste mine nu mai suport sa fiu bătaia de joc tuturor,nu mă iubește nimeni, daca fata asta o să îmi de-a mesaj o să îi explic tot știu de ce nu vorbește cu mine, singura cale este să îmi iau viața, mi-a părut bine, la revedere

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trebuie să îmi fac curaj

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

I-am zis lui Sister Eunice că vreau sa îmi iau viața

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Și nu o faci, nu?

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu, nu. Acum îți văd mesajul, scuze. Mi-ai promis că nu te vei sinucide. Ne-ai promis tuturor. Te rog!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O fac dar nu acum mi-a zis sa iau un pumn de aerius și câteva somnifere, o să intru în comă și o să mor dormind, nu o să simt nimic

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mi-a apărut

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am făcut nimic, până acum și nici nu o sa fac dar o să mi-o iau

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Nu am ce sa fac fata asta nu îmi răspunde la mesaje, lumea mă bârfește și se uita cu scârbă o sa fiu bătaia de joc a tuturor

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Nu o să fac nimic până acum dar o sa mi-o iau sunt în deznădejde

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Vreau sa fiu lăsat în pace

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o vei face. Toți oamenii trec prin momente grele, iar dacă toți și-ar lua viața, spune-mi te rog ce ar mai rămâne. Ești isteț că ai decis ca sinuciderea să nu fie dureroasă, însă nu ești isteț din moment ce e vorba de sinucidere. Mai gândește-te de cateva ori. Multe, multe ori.

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci stai. Fata te încurajează să te sinucizi?

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Va rog să mă lasati in pace

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

I-am zis că vreau sa îmi iau viața

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Nu

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

By by

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi pare rău. Dar nu te las să o faci. Nu ne cunoaștem, însă îți pot spune că nu procedezi corect. Viața e cea mai importantă. Iar tu vrei să renunți la ea. Credeam că la 18 ani vei putea lua I decizie corectă.

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog nu

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Dar diavolul da

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Și fata asta de care ți-am spus eu nu mă iubește, nu că mi-a spus dar așa simt si motivul nu este asta este că de ce lumea nu mă vrea si de ce își bat joc de mine

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am ce să spun decât că vei regreta ca iei o decizie acum. Deciziile trebuie luate în momentele bune, nu în cele în care suntem disperați. Și lasă diavolul în pace. Acesta este numai și numai decizia TA. Ti-am spus, mai gândește-te. Numai cei slabi și lași aleg această cale, care nu face decât să le creeze probleme altora. Durere, tristețe, dezamăgire. Și față, nu e sigur că nu te place
Poate ar fi mai ușor să o întrebi. Te-ar scăpa de îndoieli. Ascultă-mă!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am înțeles ce ai zis în legătură cu fata asta

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am răspuns la ce mi-ai scris de curând, dar nu știu dacă a apărut. Pe scurt, ți-am scris că alegerea ta e greșită, și dacă te sinucizi, vei fi un laș slab. Nu mai lungesc, căci nu știu daca va apărea și va trebui să scriu din nou. Ai grijă de ce decizie vei lua, căci îți viața. La propriu. ☄️

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

Am întrebat-o daca mă place, da stiu ce răspuns va da

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai poți scrie o data ce ți-a răspuns fata? Nu îmi apare. Dacă a zis că te place, înseamnă că te place. De obicei, fetele îi spun băiatului dacă nu îl place, ele nu vor să știe că sunt împreună cu cineva pe care nu îl plac, neavând cale liberă la băiatul pe care îl plac.

| anonim_4396 explică (pentru TheLifeIsGood):

I-am lăsat mesaj spunand-ui daca mă place, sa vedem

| mimimumu a răspuns:

De ce nu îl împingi tu? laughing))
Iau afirmația ta in serios, nu merita sa faci asta.Gandeste-te la cei care nu au picioare si mâini.Nu ai de dus cea mai grea cruce din lume.Multumeste-i Lui Dumnezeu pentru ce ai.Necazurile sunt binecuvantari de la Dumnezeu ca sa te faca puternic

| Cris888 a răspuns:

Https://youtu.be/_O-aOcT9D4g
Nu mie Frica de bau bau

| LoneGunman a răspuns:

Nice, dar inainte sa te sinucizi descarca-te, razbuna-te daca tot mori sa fi multumit ca macar odata ai facut dreptate big grin
eu asa o sa fac

| anonim_4396 explică (pentru LoneGunman):

Vrei și tu să te sinucizi?