| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa ceri binecuvantare de la preot daca esti in perioada menstruatiei?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In biblia necitita de voi crestini nu scrie sa primesti binecuvanturi de la vreun preot, iisus spunea doar hai vino urmeazama lasa totul si hai sa mergem spre imparatia domunului

| Neverrrrrr a răspuns (pentru RAY):

Si daca esti pe ciclu care ar fi problema? e ceva natural, parca in rai se ducea,, sufletul'' nu organul genital, ce imbecilitate, tare pervers mai e dumnezo.

| Staind a răspuns:

Binecuvantare sa faci oral sau?

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Staind):

O, nu! Pur si simplu o binecuvantare sa cer. Stii tu, pui mana dreapta peste cea stanga spunand:,, Parinte, binecuvanteaza!'' si preotul face un semn de cruce peste mainile tale si apoi ii saruti mana daca nu te-ai impartasit in ziua respectiva.

| Superior a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

A zis-o in bataie de joc...

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Superior):

Am observat, dar nu cred ca e frumos din partea mea sa il judec si sa-i raspund urat.

| Ramo02 a răspuns:

Binecuvântarea se primeste prin simplu fapt ca isi da aprobarea. Intrebati preotul.