| Meme10Memu a întrebat:

Potrivit Bibiei, ce urmeaza sa se intample pe plan mondial?

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Sfarsitul lumii pacatoase.

Răspuns utilizator avertizat
| RKBlue a răspuns:

Potrivit Bibliei, de ce stai acum pe TPU?
De ce nu esti la templu si nu te rogi? rolling on the floor

| Meme10Memu explică (pentru RKBlue):

Stau pe TPU pentru a anunta venirea imparatiei Lui Dumnezeu pe Pamant. Matei 24:14:"Şi se va propovădui această Evanghelie a împărăţiei în toată lumea spre mărturie la toate neamurile"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 Timotei 3:1-5
"Să știi că în zilele din urmă vor fi vremuri grele. Căci oamenii vor fi iubitori de sine, iubitori de bani, lăudăroși, trufași, hulitori, neascultători de părinţi, nemulţumitori, fără evlavie, fără dragoste firească, neînduplecaţi, clevetitori, neînfrânaţi, neîmblânziţi, neiubitori de bine, vânzători, obraznici, îngâmfaţi, iubitori mai mult de plăceri decât iubitori de Dumnezeu, având doar o formă de evlavie, dar tăgăduindu-i puterea. Depărtează-te de oamenii aceștia."

| Meme10Memu explică (pentru anonim_4396):

Am inteles, insa alte profetii mai stii? Care preced Armaghedonul.

| ValentinGabi a răspuns:

O să ne pună cipuri

| chiubacca a răspuns:

Covrig haiduc