| Liliana_Cheles_1991 a întrebat:

Povestea mea începe de la conversatie cu un băiat, ne-am îndrăgostit unu de altul fără să vrem de la prima vedere. Problema este ca băiatul avut o deceptie cu o țigancă ea fiind din neam de vrăjitori iar pe băiatul ăsta i-a spus doar ca il va face sa dea buna ziua la gâște. După ce s-au despărțit de atunci băiatul nu mai este cum era, are farmece făcute de familia ei. Cum pot sau cum ma sfătuiți să pot face ceva pentru el, ne iubim mult dar el a plecat in alta tara departe de mine. Ma iubeste mult dar nu vrea sa se întoarcă acasă in Romania din cauza lui tiganca aceea care i-a facut raul asta mare. Va rog ce sfat imi puteti da pe tema asta?

16 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Bine ca nu ti-a spus ca fata e dintr-un neam de pokemoni...

| anonimg a răspuns:

Și pe mine nu mă vrăjește nici o fată!? ^_^
Râdem, glumim, dar întrebarea importantă care trebuie să te frământe este aceasta: "Sunteți voi pregătiți pentru căsătorie?" Pentru că în privința farmacelor Dumnezeu este mai mare și poate să îndepărteze spiritele rele.
A fost și vina lui pentru că a intrat în relația cu fata aceea care este imposibil să nu fi știut că ea se ocupă cu ocultismul. Ce a cautat de aceea are parte. Dacă s-ar fi depărtat de rău și ar fi căutat o fată temătoare de Dumnezeu, atunci lucrurile ar fi fost cu totul altfel.
Dar macar că vorbim astfel, Dumnezeu îl va putea scăpa din mâna celui rău dacă băiatul va cere asta lui Dumnezeu.
Pentru asta nu trebuie să meargă la biserici. El trebuie să se plece pe genunchi in cămăruța lui, și în cuvintele lui să ceară lui Dumnezeu ajutorul Său. Pentru că Tatăl nostru ceresc ne dorește binele mai mult decât ni-l dorim noi. Să i-a hotărârea să trăiască în ascultare de Dumnezeu, pentru că numai în felul acesta se va afla sub protecția divină.
Iar dacă într-adevăr vrea să meargă la o biserică și să stea de vorbă cu cineva, atunci să caute cea mai apropiată biserică adventistă de ziua a șaptea.

| SilentRain a răspuns:

Nu exista vraji, ci doar autosugestie

Mi se pare o mare prostie sa nu se intoarca acasa doar din cauza unei "vraji"... in fine, ia-l de manuta frumusel si du-te cu el la biserica, daca tot credeti in aberatii

| Donsavas a răspuns:

Iubirea schimba tot. Nicio vraja nu e nemuritoare in fata iubirii. Cand iubesti, conștientizezi si gândirea nu mai are rost. Simti. Vrăjitoria e inexistenta însă iubirea este! Anxietatea iubitului tau se datorează fricii sale care se află doar în mintea sa. O veti depăși împreună cand va veti revedea.

| mentholinks a răspuns:

Mare e prostia omeneasca.

| Steregoi a răspuns (pentru mentholinks):

Dovedeste ca esti destept si spune-ne cum a aparut lumea. Si cum lumea vrea pace, cum se face ca de fapt se intampla pe dos adica tendinta generala nu e spre pace ci e spre autodistrugere? Si aceasta tendinta s-a vazut si in cele doua razboaie mondiale. Ai putea spune ca o mana de oameni crede ca pacea se face prin eliminarea rivalilor insa ei omit ca dreptatea cere ca si ei sa moara la randul lor iar pacea facuta de ei se bazeaza pe nedreptate.

Tu crezi ca daca si-a batut joc de tiganca aia o sa aiba o constiinta impacata? Nicidecum. Demonii speculeaza orice deviatie morala si o amplifica pana-l distruge pe omul in cauza daca nu se indreapta catre Dumnezeu.

| mentholinks a răspuns (pentru Steregoi):

De la ce te-ai luat? Crezi ca orice tiganca nespalata lucreaza asa cu demonii si ii comanda dupa bunul plac. Aia a rostit 2-3 aiureli si a fiert o broasca si gata asta nu mai poate ca are farmece si ii este frica sa se intoarca in Romania.

| Steregoi a răspuns (pentru mentholinks):

Esti sigur? Eu am prezentat cam cel mai rau scenariu. Am pus raul inainte si nu neaparat ca asa e cum am zis. Dar poate fi o posibilitate. Nu de putine ori ne inselam in privinta oamenilor si ne-am putea astepta la orice.

| Steregoi a răspuns:

Demonii se duc după el oriunde merge pe pământ si oricât de departe pe pamant datorita vrăjilor. Doar cu ajutorul lui Dumnezeu poate scăpa.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Steregoi):

Nu mai visa bossulica pentru ca "vrajitoarele" alea cel mai probabil sunt crestine si se folosesc de un fel de ezoterism crestin. Demonii n-au nicio legatura cu tiganii (crestini in majoritate) care fac vraji.

| Steregoi a răspuns (pentru Mclaren12):

Daca nu ar exista spirite ar mai exista paganism?

| Mclaren12 a răspuns (pentru Steregoi):

N-am zis ca nu exista spirite, ci ca Demonii n-au nicio legatura cu tiganii sau cu magia crestina pe care o practica ei.

| BlackOldSun a răspuns:

Copii nu mai fumati nasoale, si treziti-va la realitate!

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Sa iti verifici mesajele.Ti am scris un mesaj

| Mariaanaaaa a răspuns:

Trebuie sa i se faca o rugaciune la biserica si sa se roage mult, ca sa poata scapa din treaba asta...

| SG1995 a răspuns (pentru Mariaanaaaa):

Și să cotizeze cu mulți bani eventual.