| anonim_4396 a întrebat:

Prin dragoste se ajunge la cunostinta ( stiinta ).
Dragostea este forta cea mai slaba si in acelasi timp si cea mai tare.
Dragostea uneste.
Dragostea unifica toate cele patru forte fundamentale din fizica.
Dragostea invinge orice refuz sau orice forta de respingere.
Dragostea nu poate fi inselata, amagita.
Dragostea trece peste orice test, incercare.
Prin dragoste sunt deschise toate caile toate portile si ea se propaga in toate directiile din spatiu.
Dragostea nu are nevoie de teleportare sau de viteza sau de deplasare pentru ca este peste tot in tot spatiul.
Dragostea suporta totul si orice conditie de mediu si poate genera orice frecventa.
Dragostea unifica toate conceptele si notiunile.
Dragostea cauzeaza pricepere, intelepciune, dreptate, speranta, pace.
Dragostea este binele.
Prin dragoste se invinge sau se anuleaza sau se repara tot raul.
Dragostea este cea mai buna cale de urmat.
Dragostea anuleaza ( invinge ) raul si moartea, si va anula ( invinge ) raul si moartea.
Dragostea compenseaza tot.
Raul a aparut si apare cand dragostea a fost si este ignorata.
Prin dragoste omul are tot.
Dragostea da sens vietii.
Prin dragoste se ajunge la fericire.
Dragostea este viata.
Prin dragoste se detecteaza eroarea si minciuna si se corecteaza eroarea si minciuna.
Pe calea dragostei nu exista regrete.
Exista dragoste.
Tot ce are de facut un om in fiecare moment este sa manifeste dragoste.
Prin dragoste omul poate recupera tot ce a pierdut, inclusiv timpul.
Prin dragoste, omul nu mai este afectat de trecerea timpului.
Prin dragoste se afla adevarul sau realitatea.
Forta dragostei este cea mai adaptiva, cea mai flexibila.
Dragostea se adapteaza usor si foarte repede in orice situatie, in orice moment si in orice punct din spatiu.
Forta dragostei are libertate de trecere prin toata materia si prin tot spatiul SAU este permisa de toata materia si de tot spatiul.
Prin dragoste omul traieste vesnic fericit.
Dragostea este in tot spatiul.
Dragostea este infinita.
Dragostea este perfecta si completa. Dragostea cauzeaza perfectiune si completitudine.
Dragostea este totul in tot.
Daca omul are dragoste atunci are tot.
Prin dragoste se obtine numai progres si prosperitate.
Dragostea anuleaza ( corecteaza ) toata minciuna si eroarea.
Dragostea invinge frica si rusinea.
Dragosea nu greseste niciodata.
Orice om are dragostea in interiorul lui si in constiinta lui care este scrisa in ADN-ul sau embrionar.
Prin dragoste poate fi inteles tot ce exista.
Dragostea este peste tot.
Dragostea nu are sfarsit.
Prin dragoste energia se conserva.
Dragostea nu are inceput.
Lipsa dragostei este nimic.
Dragostea este limba comuna a omului si inteleasa de orice om.
Prin dragoste omul IL gaseste pe Dumnezeu si IL cunoaste pe Dumnezeu.
Corect?

13 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Prea lung.

Bula
| Bula a răspuns:

Dragostea se poate alege cu o soacra. happy
Mai multa dragoste - mai multe soacre sad
Prin asa dragoste ramai fara energie (si nu numai) tongue

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Am omis sa scriu ca: "Dragostea vede tot." adica ia in calcul toate consecintele sau toate variantele de tipul cauza-efect.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

"Dragostea se poate alege cu o soacra. happy
Mai multa dragoste - mai multe soacre sad
Prin asa dragoste ramai fara energie (si nu numai) tongue" - bine ai grait Bula, insa am omis sa trec acolo: "Dragostea vede si prevede tot." happy

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

"Prin dragoste sunt deschise toate caile toate portile si ea se propaga in toate directiile din spatiu." - omul care are dragoste cucereste usor o femeie/barbat si are reputatie buna in orice directie merge. Lumina se propaga in toate directiile.

"Forta dragostei este cea mai adaptiva, cea mai flexibila." - un om care are dragoste nu se impotmoleste niciodata in sine insusi si in orice situatie stie ce are de facut: sa manifeste dragoste. Cand un lemn este rupt particulele elementare se adapteaza usor la rupere.

"Forta dragostei are libertate de trecere prin toata materia si prin tot spatiul SAU este permisa de toata materia si de tot spatiul." - omul avand dragoste are o reputatie morala in asa fel incat nu poate fi invinuit de nimic si are acces in toate directiile in societate si oriunde si oricand. Undele gravitationale strabat materia, spatiul si orice organism viu fara sa perturbe functionarea lui.

"Dragostea nu are nevoie de teleportare sau de viteza sau de deplasare pentru ca este peste tot in tot spatiul." - gravitatia nu are nevoie de teleportare pentru ca este peste tot. Din toate acestea se deduce usor ca tot ce exista a venit in existenta prin dragoste. Dumnezeu e dragoste.

"Dragostea suporta totul si orice conditie de mediu si poate genera orice frecventa." - un om care are dragoste trece cel mai usor prin probleme si incercari. Dragostea e acceptata in toata materia si toata materia asculta de dragoste. Dragostea e flexibila putand genera toate frecventele in materie la nivel cuantic. Dragostea sau gravitatia trece prin stelele supraincalzite si prin gaurile negre. Ce a creat aceste corpuri cosmice este dragoste.

"Dragostea unifica toate conceptele si notiunile." - in orice concept si notiune se poate face referire la dragoste. Demonstrez acest lucru in aceste explicatii.

"Dragostea este cea mai buna cale de urmat." - chiar si Diavolul simuland dragostea afisandu-se ca binevoitor a amagit-o usor pe Eva. Insa dragostea l-a invins pe Diavol pentru ca s-a dovedit si adeverit ca Diavolul a mintit. Nu este necesar si nu este indicat sa spunem sau sa amintim ( sau sa ne amintim intentionat sau voit ) sau sa dezvaluim sau sa destainuim sau sa divulgam sau sa desecretizam fapte gresite sau eronate sau ( evenimente ) rele din trecut pentru ca astfel am intrista si tulbura persoana iubita sau pe noi insine. 'Dragostea acopera ( ascunde ) sau da uitarii o multime de greseli si o multime de evenimente rele sau neplacute din trecut'. Orice conflict si explozie se rezolva cel mai usor prin dragoste. Dragostea promoveaza stabilitate, echilibru, pace si armonie in toata materia din tot Universul material. Reactiile chimice tind spre echilibru electric. Ionii ce apar in timpul reactiilor chimice tind sa dispara ( sa se echilibreze electric spre stare neutra electric ) spre echilibru electric. Orice ionizare tinde spre echilibru electric.

"Dragostea compenseaza tot." - omul care vede dragostea peste tot are o forta si o speranta vie in asa fel incat stie ca dragostea ce o are sau avandu-L pe Dumnezeu orice i se va intampla Dumnezeu sau dragostea ii va reda la un moment dat forta vietii forta de a trai acum si in viitor.

"Prin dragoste omul are tot." - Dumnezeu sau dragostea da si va da omului, ce are dragoste sau pe Dumnezeu, tot ce-i doreste inima.

"Dragostea nu are inceput." - forta dragostei care a cauzat aparitia materiei nu are inceput si nici sfarsit.

"Dragostea nu are sfarsit." - Universul material pare ca nu are margini. Un corp ceresc sferoid pare ca nu are capat pentru ca oricat de mult s-ar deplasa omul pe el nu va ajunge la un capat. Dragostea sau gravitatia a cauzat astfel de corpuri ceresti rotunde.

"Dragostea este limba comuna a omului si inteleasa de orice om." - oricare doi oameni care nu cunoaste limba celuilalt se vor intelege prin gesturi ce indica dragoste reciproca. Orice conflict se rezolva cel mai bine pe calea dragostei sau pe cale pasnica. Dragostea cauzeaza stabilitate liniste si pace si sanatate.

| GoldenZenith a răspuns:

So Deep.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Daca omul are dragoste atunci are tot." Din cate stiam eu dragostea nu tine nici de foame si nici acoperis deasupra capului. Zic si eu...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ps. Aoleu, acum am vazut sfarsitul. Pleaca mai la religie ca nu e aici de tine laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Daca omul are dragoste atunci are tot." Din cate stiam eu dragostea nu tine nici de foame si nici acoperis deasupra capului. Zic si eu..."

Omul poate face tot ce vrea oricat rau sau bine insa nu poate schimba nimic: tot al lui Dumnezeu ramane sub forma de pamant dupa ce va fi dizolvat in pamant; nu va scapa de grija lui Dumnezeu. Pamantul este al lui Dumnezeu si in grija lui Dumnezeu doar ca grija lui Dumnezeu cu Pamantul e doar inteleapta si priceputa si nu iubitoare pentru ca Pamantul nu e viu ca planeta. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Prin dragoste se ajunge la cunostinta ( stiinta )." - cand omul nu iubeste nimic nu poate cunoaste nimic pentru ca intra in depresie. Am dat doar un exemplu.

"Dragostea este forta cea mai slaba si in acelasi timp si cea mai tare." - de zeci de ani oamenii de stiinta se chinuie sa unifice cele trei tipuri de forte ( gravitatia si fortele nucleare tare si slaba ) intr-un concept teoretic. Un om iubitor pare foarte vulnerabil dar in acelasi timp el e plin de forta morala. Un om care stie putine lucruri dar iubeste si face numai bine, este mai valoros decat un om care stie multe lucruri dar face de toate: ucide uraste si face tot felul de lucruri rele si unele bune.

"Dragostea unifica toate cele patru forte fundamentale din fizica." - pe langa cele de mai sus, dragostea ca si fotonii se propaga in toate directiile de la sursa si intra si intr-o gaura neagra.

"Dragostea uneste." - oricat de mult se extinde Universul, materia ramane unificata in structuri determinabile. Materia a aparut prin forte de coeziune care exista si azi.

"Dragostea invinge orice refuz sau orice forta de respingere." - dragostea se gandeste mai mult sa dea decat sa primeasca atentie. Un barbat care se gandeste sa dea si e refuzat, ce dorea sa dea ramane la el si acel ceva il poate da in continuare. Cica intr-o gaura neagra protonii s-ar uni cu electronii invingand fortele de respingere dintre ei.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

""Daca omul are dragoste atunci are tot." Din cate stiam eu dragostea nu tine nici de foame si nici acoperis deasupra capului. Zic si eu..." - dragoste nu inseamna sa fie omul lenes ci sa-si foloseasca mintea si membrele pentru a munci ca sa aiba acoperis deasupra capului si mancare si sa-i poata darui si celui sarac si celei sarace.

| Cannibal a răspuns:

Nu

| JDBere a răspuns:

In fapt, dragostea este o slabiciune. Cuvantul pe care-l cauti este afectiune