| fadnox a întrebat:

Prin locurile noastra s-a mai intamplat ca tovarasii de la biserica sa oficieze slujba de inmormantare a persoanelor cu handicap in afara bisericii. de ce asa?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Discriminare!
Doamne-doamne face handicapați, dar nu îi și primește la el așa prostălăi și fără discernământ și capacitatea de a-l ridica în slăvi. O fi având mofturi la proști. Dacă nu sunt buni de sclavi, afară din biserică!

NOname
| NOname a răspuns:

Adevărul e că popimea face ce vrea.

| fadnox explică (pentru NOname):

Nu stiu asta cu doamne-doamne cat e si cat tine, insa nu vad biserica ca un intermediar intre el si noi, oamenii; adica voia domnului materializata prin vorba preotului, nici atat prin fapta lui

dar deja imi dau cu parerea, eu voiam sa stiu de ce ai face una ca asta? unde naiba scrie ca un astfel de lucru, ca atatea altele, trebuie facut?

| Moisie a răspuns:

Foarte simplu, handicapatii fizici, dar cu intelectul normal, nu sunt acceptati in biserica pentru ca biserica este casa celor care arata normali dar sunt handicapati la creier. (adica lobotomizati de religie.)