| AlexeHellsing a întrebat:

Priviți și vă minunați, și Slăviți Numele Domnului!
În fața voastră vă pun pe cela ce după judecata mea a fost cel mai mare și inteligent duhovnic din România ultimilor 100 de ani. Cine are răbdare să-l vadă pe acest cuvios-părinte pentru 56 de minute, va înțelege cu greu harul ce sălășluiește în el, dar va ști că este acolo, căci ce a primit acest bătrânel, legat cu sârmă, de la Dumnezeu a luminat mințile a mii și mii de oameni. Când eram mic atât de pasionat eram să citesc toate câte s-au scris din cuvintele lui încât îi mâncam cărțile pe pâine... Dar hai să dăm la o parte tevatura și încărcați cu răbdare și puterea de a asculta măcar, dați clic pe linkul de mai sus și răspundeți la întrebarea: Ce părere aveți despre acest bătrânel?
http://www.youtube.com/watch?v=GSiQGoICKTI

7 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Tu vorbesti de religie? Nu vezi ce poza ai? laughing

| AlexeHellsing explică (pentru sublime89):

Mă bucur că ai observat poza mea de profil. Dar, dacă te vei uita puțin, foarte puțin mai sus de imaginea în cauză vei observa scris: Categorii » Religie. Deci, cum suntem la categoria aceasta mi se pare destul de normal să vorbesc despre religie... Ești de acord cu mine sau mă înșel?

| ErrorFound a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Nu la asta se referea, geniule...

| AlexeHellsing explică (pentru ErrorFound):

Sunt conștient că se referea la comparația dintre tema imaginii și tema discuției. Special am schimbat subiectul...

| Maxim96 a răspuns:

Eu il socot ca pe un sfant pe parintele Cleopa, am citit multe din invataturile lui intelepte.Era un batran smerit, cu frica de Dumnezeu, si-a cunoscut si ceasul mortii.
Parinte Cleopa roaga-te pentru noi pacatosii!

| Maxim96 a răspuns:

I-mi place cum binecuvanta:"mincavar raiul sa va manince" happy

| david1234567890 a răspuns:

Nici una.