| kira30 a întrebat:

Priviti minunea!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5 NmL0TNi1Xs#!

Sa va vad acum necredinciosilor, cum comentati.

28 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Recunosc,am ramas fara cuvinte.

NOname
| NOname a răspuns:

Ce scârboşenie...
Pe lângă faptul că popii nu ştiu ce trucuri ieftine să mai inventeze ca să prostească credulii, cum poate cineva sănătos la cap să se închine la un os, să-l păstreze într-o cutie în toată "splendoarea" lui şi să nu fie dezgustat de la astfel de ritualuri şi imagini?

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Ceva mai scarbos: http://stirileprotv.ro/......estin.html :)) da-le apa din canal si spune-le ca e sfintita, o sa simta miros de mir. Oamenii astia merita sa faci pe troll-u' troll-ilor cu ei;)), daca vrei sa-i ajuti, ai probleme.

| Inferno a răspuns (pentru Mădă0611):

"Acestia colectau si beau apa, sperand sa vindece de boli, insa apa aceea provenea din canalizare." E clar.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Ce chestie, există şi fanaticii mai sălbatici decât fanaticii noştri şi ţări cu legi şi mai cretine! Bine că măcar nu suntem primii din coadă, deşi nici prea mult n-avem...

| Lizzu a răspuns (pentru Mădă0611):

"Legea blasfemiei este in vigoare in India din anul 1860, multe persoane fiind arestate sub aceasta acuzatie."
---Romania are ce invata.

Cica cere autoritatilor Indiei sa respecte libertatea de exprimare? --Pai ce libertate a avut ala cand a mintit ca statuia plange?
Ratati.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Lizzu):

Si ai nostri au chef de legi anti blasfemie, oricum, ca sa nu fim blasfemitori, sa le dam, cum ziceam, apa din canal si sa spunem ca e sfintita, cand se imbolnavesc sa nu spunem ca e vorba de virusuri sau bacterii, ntz ntz ntz, e de la dumnezeu, iar daca iei medicamente il sfidezi, deci e pacat. De ce sa ne complicam cand putem sa păpăm popcorn, if you know what I mean. devil

| Lizzu a răspuns (pentru Mădă0611):

Aha laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

O mare minune ce sa spun, probabil era o dovada a existenteti lui bahus, sa imbatat zeul cuvin si ea dat si la asta si uite asa a iesit vin din oase, popi au baut din oasele lui nu ce frumos
am o intrebare, daca voi chiar credeti in dumnezeu de ce pacatuiti?

| zurick a răspuns:

Vedeti Dumnezeu mai face minuni si acum cand multi nu cred in El.

| NOname a răspuns (pentru zurick):

Dacă ar exista un Dumnezeu preocupat de minuni, nu crezi că ar face ceva util şi cu adevărat spectaculos, în loc să-şi risipească puterile pe nişte oase? Cât de naiv trebuie să fii ca să crezi că o divinitate are vreo treabă cu nişte oase îmbibate cu ulei?

| zurick a răspuns (pentru NOname):

Salut! Da, cred in Dumnezeu, dar eu n-am facut pe nici un ateu(sau oricare alta religie)naiv.Respect parerile altuia.

| NOname a răspuns (pentru zurick):

Dacă ai şti cât m-am plictisit de veşnicele victimizări în lipsa de argumente...

Da, în opinia mea, să crezi că uleiul ce acoperă nişte oase reprezintă o minune de la Dumnezeu este o dovadă de naivitate.
http://dexonline.ro/definitie/naiv
Te supără adevărul?

Eu nu respect părerile incoerente, care sfidează logica şi bunul simţ. Respect doar ceea ce merită respectat.

| Lizzu a răspuns:

Scarbos...

Spune-mi si mie din perspectiva unei persoane cu capul pe umeri si cugetatoare : de ce ai crede ca mirul este "produs" de osul uman sau ce-o fi, cand foarte bine ai putea sa-ti dai seama ca au inmuiat acel os in mir sau cine stie ce alta porcarie si sarlatanie au facut...nimic nu e imposibil cand vine vorba de minciuna.

Traim intr-o lume avida dupa bani, unii chiar nu mai stiu la ce inselaciuni sa mai recurga sa minta publicul, prostimea pentru a le lua banii...

Oameni buni, treziti-va. Vor face intotdeauna cu noi ce vor vrea ei atat timp cat le permitem...nu mai fiti creduli, va faceti singuri rau.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Lizzu):

"IT'S NOT A FUCKIN' BOOK! IT'S A WEAPON. A weapon aimed right at the hearts and minds of the weak and the desperate. It will give us control of them. If we want to rule more than one small, fuckin' town, we have to have it. People will come from all over, they'll do exactly what I tell 'em if the words are from the book. It's happened before and it'll happen again. All we need is that book." - The book of Eli
Chiar daca filmul face propaganda crestina, ce a zis nenea asta despre biblie, asa rau cum era, e adevarul sexy (gol golut) laughing.

| Lizzu a răspuns (pentru Mădă0611):

"It's happened before and it'll happen again"
--Adevar gol-golut... si numai datorita credulilor se va intampla si se va tot intampla ani la rand ..si secole la rand.

Hopeless.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Lizzu):

"A weapon aimed right at the hearts and minds of the weak and the desperate." "the weak and the desperate" = credulii.

| Lizzu a răspuns (pentru Mădă0611):

Da... pare un SF, Mada.dar, din pacate, nu e film, e realitate.

| Miauti a răspuns:

Aia e coasta de porc la gratar laughing)

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

WOW, WOW Tine-ma ca am orgasm!

| Maxim96 a răspuns:

Cine nu crede nu are decat.Fiecare cu parerea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fenomenal.Mamăă cât e de tare... uite cum iese.De pomană nu s-a dat?
Așa, unde e minunea? Un copil care învinge cancerul, aia e minune.

| BlackSulphur a răspuns:

O cutie cu un os din care curge mir...
Misto, deci dupa ce au fost prinsi cu icoanele plangacioase (S-a descoperit ca aveau canale sapate in rama), au trecut la racle... Seems legit!

Răspuns utilizator avertizat
| andreiush25 a răspuns:

Vai ce scarbos...Cica: "sa va vad acum cum comentati". De parca mi l-ai pus pe dumnezeu in fata.
Este un os care a fost inmuiat in mir, apa, acid sulfuric (nu imi pasa) iar acel lichid suspect de scarbos se scurgea din cutie :O. CE MINUNE!

| nogomani a răspuns:

Incredibil, acum o sa ma recrestinez la loc. Si eu care credeam ca Dumnezeu nu ne da nici o dovada pentru existenta lui. Acum vad ca Dumnezeu in atotputernicia lui ne da oase cu fluide pe ele laughing, macar de ar fi vindecat intr-o singura secunda un milion de copii de malarie, dar probabil lui Dumnezeu nu ii place sa intervina in liberul arbitru al bolilor, au si bolile dreptul lor sa se manifeste libere, asa ca se limiteaza doar la o lumanare aprinsa odata pe an, la o icoana pe copac sau pe fundul unui caine, la niste oase in orgasm etc., intr-adevar un Dumnezeu demn de respect.

| codrut a răspuns:

Dati osul ala la un caine...