| RoxanaGhost a întrebat:

Probabil o sa radeti de mine,chiar nu ma intereseaza. Vreau sa reintalnesc o persoana pentru a-i cere scuze(o fosta prietena cu, care nu am mai tinut legatura de vreo luna).Mi-e dor de ea si regret tot ce a fost intre noi in ultimele clipe.As dori sa gasesc o rugaciune..sigur Dumnezeu ma va ajuta pentru ca noi suntem copiii lui si are grija de fiecare in parte.Nu sunt pocaita sau ceva dar de cand am redevenit credincioasa si m-am rugat mereu,Dumnezeu a avut grija de mine si cred in forta lui.
Vreau sa-mi reintalnesc prietena,sa-i vorbesc face to face, ma are blocata peste tot...Nu stiu ce sa mai fac, am visat-o foarte urat in ultimul timp...

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar nu vrem să râdem de tine, cu toate că râsul este sănătos și nu face rău.
Cum te-a putea ajuta să o întâlnești?
Nu îi știi adresa, locul de muncă, nimic?
Nu aveți prieteni comuniș să rogi pe cineva să îi transmită un mesaj, dacă te-a blocat peste tot?
Iar referitor la rugăciune, cele mau bune sunt cele în care te rogi cu cuvintele tale, iar nu cele scrise de alții.
Iar eu o să te mai învăț ceva, ce nu o să vezi scris în altă parte.
Toate rugăciunile sunt conversații cu Dumneze în care spui, Doamne, ajută-mă, dă-mi, fă-mi, fă aia pentru mine, fă cealaltp, ajută-mă să se întâmple una sau alta.
Dar dacă ai începe conversația cu el așa.
- Doamne, cu ce te pot au ajuta pe Tine, ce pot eu să fac pentru tine?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa stii ca ai evoluat ca individ, nu esti mandra pe tine ca multi, ai realizat ca ai gresit, un lucru care putini il realiseaza si acum vrei si sa iti iertare, mai rar asa ceva, iti urez bafta in ceea ce vrei sa faci, a recunoaste propile greseli te face om mare asa inveti

| Celcestietot a răspuns:

Poti sa iti faci cont nou si sa vorbesti cu ea.

| Nilsson a răspuns:

Poti sa ii transmiti prin niste prieteni comuni ca iti pare rau ca v-ati certat si ca vrei sa te impaci.

| Mircea08 a răspuns:

Daca ai redevenit credincioasa ar fi bine sa citesti si sa vezi CU EXACTITATE cum vrea Dumnezeu sa traiesti, si spun asta deoarece numai aceia care traiesc potrivit invataturii Lui primesc ceea ce cer, deoarece Dumnezeu da doar acelora care slujesc Lui. Cei care slujesc diavolului primesc plata de la diavol. De aceea am spus ca trebuie sa stii CU EXACTITATE cum trebuie sa traiesti ca sa faci parte dintre cei alesi de Dumnezeu.
Este foarte greu, dar este singura solutie. Asta inseamna sa citesti cu scopul de a intelege invatatura lui Iisus (noul testament), singura invatatura a crestinilor, asa cum dealtfel si Iisus este singurul invatator al crestinilor. Vei vedea ca ce scrie in Noul Testament este mult diferit de ceea ce stiai despre religie, dar adevarul este cel scris in Biblie nu cel auzit de pe la altii

| Helper07 a răspuns:

Peritena ta doarme, asa e moartea, pana la inviere nu poti lua legatura cu ea.

| Daniel323 a răspuns:

Dumnezeu i-a gasit o prietena mai buna decat tine.