| OOOLEOOO a întrebat:

Puterea crestina, ar face tot posibilul pentru a ascunde posibile dovezi extraterestre.

Crezi ca s-a intamplat deja asta?

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nesuferit a răspuns:

Sa crezi ca pamantul a fost vizitat de extraterestrii e ca si cum ai crede ca exista dumnezeu, trebuie sa ai o imaginatie bogata. O specie superioara nu o bata mii de ani lumina, doar ca sa ne zica salut, sau sa stea ascunsi sa nu cumva sai descoperim.

| TrentonChase a răspuns (pentru nesuferit):

+1

| Zenicide a răspuns:

Dovezi extrateresre?happy Care sunt acestia? Despre ce vorbesti?

| EmaS a răspuns:

Nu ar avea de ce sa ascunda.Eu am un raspuns si pentru aceasta intrebare.Dar cu care voi nu sunteti de acord.

| Mădă0611 a răspuns (pentru nesuferit):

Toata lumea crede ca extraterestrii sunt specii superioare. Daca pe noi ne-a tinut religia in loc o perioada destul de lunga, poate pe altii i-a oprit de tot. Poate cei care sunt cat de cat pe aproape se inchina toata ziua unui copac si gata, asta e tot ce ii intereseaza.

| Inferno a răspuns:

Puterea crestina s-ar folosi de orice metoda pentru a reduce la tacere adversarii. Fie esti cu noi fie impotriva noastra, acesta este rationamentul pe care merg. Ar trebui sa limitam puterea acestor institutii, pentru ca riscul de a se incorona drept stapani este prea mare.

| DyNo a răspuns:

Normal, religia ne-a ascuns foarte multe lucruri, de ce nu ne-ar ascunde si aceste lucruri?
De ce crezi ca numai papa are acces la arhivele Vaticanului? De ce se tin secrete descoperirile din zona 51, de ce i s-a spus lui Amstrong, cand a pasit pe Lune si a spus "Astia ne-au luat-o inainte.", sa taca, sa numai spuna acestea niciodata?

| EmaS a răspuns:

Edgar Mitchell, unul dintre reputaţii astronauţi care au luat parte la misiunea Apollo 14, spune că extratereştrii au contactat Pământul de mai multe ori, dar că NASA a ascuns acest lucru timp de 60 de ani.http://www.mediafax.ro/......ra-2809651

| OOOLEOOO explică:

Aceasta idee este sustinuta tinand cont ca crestinismul poate sa reprezinte puterea modiala, ea fiind o religie ''bogata''.

| nesuferit a răspuns (pentru EmaS):

Semnale de la extraterestii au fost primite, dar problema este ca ele au ajuns la noi cand civilizatia care lea trimis a fost de mult distrusa

| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Acum ceea ce nu inteleg eu este ce numiti prin puterea crestina? papalitatea? conducerea bisericilor istorice? Cred ca o lumina ne aduce Isus cand spune_Nu puteti sluji la doi domni, lui Dumnezeu si lui Mamona...Asadar eu cred ca acolo unde se manipuleaza bani mai ales necontrolati fiscal nu prea se are a face cu credinta sau spiritualitatea, poate gresesc eu, dar pentru bani unii l-ar ascunde si pe Fiul Omului pentru a i se substitui!

| OOOLEOOO explică (pentru CLAUDIUBRETT):

Da vorbesc despre acea putere crestina ''papalitatea''. Nu am nici o treaba cu Dumnezeul vostru.

| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Desi nu avem de multe ori aceleasi conceptii despre lume si viata, eu cred ca santeti foarte simpatica cel puti asa reiese din comentariile dumneavoastra! O seara placuta!