| navarre a întrebat:

Puteti fi de acord ca Dumnezeu,stapanul universului,Divivitatea absoluta,sa fie,, interpretata"in asemenea mod?
http://www.trilulilu.ro/......-cu-balega

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pana la urma e doar o expresie nu trebuie inteleasa la propriu.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru navarre):

Biblia contine poezie, metafora, psalmi, cantari. Ea poate fi interpretata in trei moduri: naturalista, literala si alegorica.
Valoarea ei nu consta in cuvinte ci in continutul ei!

| WhatheWow a răspuns:

Pe crestini, atunci cind ii pui in fata faptului implinit si nu le convine spun ca e doar o metafora iar cind au un raspuns spun ca e adevarat; patetic!

| scumpik45 a răspuns:

Astia care au facut rahatul asta de filmulet sunt niste idioti si niste tampiti si bolnavi mintal!

| monstrulet a răspuns (pentru scumpik45):

Nu au facut decat sa citeasca biblia, draguto. Sau vrei sa zici ca cei care citesc biblia sunt "niste tampiti si bolnavi mintal"?

| Raynn a răspuns (pentru scumpik45):

Idioti si niste tampiti si bolnavi mintal!

Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti.

Crestinul meu favorit pana acum.

| Raynn a răspuns (pentru scumpik45):

Da, deoarece avem dreptul la libera exprimare.

| scumpik45 a răspuns (pentru monstrulet):

Ce iti place sa intorci vorbele pe dos! tongue Nu sunt destul de experimentata in domeniul religie ca sa pot sa va raspund la orice intrebare sau sa comentez la tot ce va trece prin cap sa spuneti, sa faceti, dar chiar sunt curioasa unde scrie in Biblie acel verset.

| monstrulet a răspuns (pentru scumpik45):

Http://biblia.resursecrestine.ro/maleahi/2
Nu crezi ca ar trebui sa o citesti inainte sa te apuci sa jignesti oamenii?

| scumpik45 a răspuns (pentru monstrulet):

Mda,m-ai convins, scrie in Biblie, dar multe lucruri scrise in Biblie nu trebuie luate la propriu, ci la figurat. Oricum nu stiu care este esenta verseturilor astora doua, dar nu inseamna ceea ce au vrut sa spuna "desteptii" si "cu totul inteligentii" aia care au facut filmuletul.happy

Răspuns utilizator avertizat
| monstrulet a răspuns (pentru navarre):

Raspunsul era doar pentru "scumpik45", nu cred ca ai observat.

| scumpik45 a răspuns (pentru navarre):

Am vrut sa spun ca trebuie luate la figurat, adica trebuie cautata esenta, iar tu ai inteles, da' na, la ce sa te astepti de la cineva care iti sta mereu impotriva si iti raspunde numai pentru a te contrazice si a nu fi de acord cu tine?tongue

Răspuns utilizator avertizat