| Mulford a întrebat:

Puteti sa le spuneti in față,sau va este frică, rusine!?
De ce NU?
http://www.youtube.com/watch?v=0lLat-s8Xw0

8 răspunsuri:
| victoreanu a răspuns:

Tu de ce nu le zici in fata?

| DeliaDaniela a răspuns:

Asa este. E chiar absurd sa platesti pentru a putea fi inmormantat, sau cununat... Dar ce sa facem: unii profita la maxim de naivitatea altora. Ce e mai trist, este faptul ca tocmai aceia care profita se cred buni credinciosi.

| danay72 a răspuns:

Isus a zis:,, gratis ati primit, gratis dati''. Matei10:8

| milan9 a răspuns:

Statul centralizează aceste oficieri de servicii, pentru care trebuie să se taie chitanţă...

Situaţia ideală ar fi fost aceea în care să nu fi existat taxe, impozite, bani, care să implice ulterior într-un fel sau altul compromisul vreunei compensaţii, benevole sau impuse de stat...

Aşa însă, fiecare cult are formele sale disimulate în retribuţii, "donaţii", "zeciuială", "caritate", fel şi fel de taxe camuflate...

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

Pentru serviciile pe care le-am solicitat până acum nu mi s-a cerut niciodată nimic. Dacă am dat a fost iniţiativa mea...

| Lizzu a răspuns:

Dupa ce ca le platesti si cand vin sa faca slujba chipurile acasa,cand pentru slujbe nici pomeneala sa dai bani,de asta sunt preoti nu? sa-si faca datoria, acum mai pretind si taxa pentru o amarata de groapa, in care cu totii vom ajunge la un moment dat.
Ba pentru botez, ba pentru cununie.Dar ce inseamna asta?

Sunt niste lupi in piele de oi, mincinosi si cu burtile si buzunarele lor mari.Nu stiu unde o sa duca pana la urma comportamentul asta nesatios, cine stie cand o sa-i mai sature Dumnezeu de bani si averi!

Rusine!

| Cocîrlăndosu a răspuns:

Corect, nu suntem obligaţi să dăm! Eu dau de bună voie!

| popoBawa a răspuns:

In acest caz ramai pe afara". Nici nu te-ar mai baga in seama.Te-ar gonii daca ai bate asemenea apropouri"