| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

● Raiul e pe pamant?

Răspuns Câştigător
| Kyrie a răspuns:

Adevarat dar este imposibil sa eviti licehele deoarece se baga in seama si singura metoda de rezolvare a conflictului fara motiv este violenta.

Aceasta societate e de rahat, nu exista rai pe tera cu societatea asta nasoala laughing)

Daca ar fi sa-ti zic care e raiul pe pamant pentru mine, acela e de a sta relaxat in liniste FARA UN STROP DE ZGOMOT, fara a vedea pe nimeni, la 12 noaptea mergand pe strada noaptea, FARA OBLIGATII, libertare pura, desigur si antrenamenthee hee da fara scoala, munca si alte rahaturi laughing

14 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

în prezenţa lui Dumnezeu poţi simţi o mică parte din bucuria Cerească. Numai în Sfânta Sa Prezenţă descoperi adevărata fericire şi numai în Prezenţa Sa poţi avea clipe de beatitudine, clipe pe care nici un om şi nici un lucrul nu ţi le pot oferi!

| Rapplex a răspuns:

Da, si iadul tot aici.Macar am reusit sa gasesc momente utopice in iad.

| emy a răspuns:

Eu zic ca da.

| OOOLEOOO a răspuns:

Da raiul poate fii gasit chiar si pe pamant in cele mai simple locuri si cu cei mai simpli oameni, si cu cele mai simple lucruri!


Pace tie happy

| kamykaze88 a răspuns:

Nu exista rai

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Da,se poate spune si ca raiul e pe pamant mai ales cand te gandesti la Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci tu, m-ai uimit la ce fel de raspuns ai dat funda. Nici nu meriti un raspuns din partea mea.

| Kyrie a răspuns:

Daca socializezi cu derbedeii, viata ta se transforma in iad sigurhee hee

| EstiFericitaSauTrista explică (pentru Kyrie):

● Nici sa fi anti-social nu e o optiune.

| EstiFericitaSauTrista explică (pentru Kyrie):

● Exista dar trebuie sa il creezi tu doar pentru tine.

| Kyrie a răspuns (pentru EstiFericitaSauTrista):

Adevarat dar este imposibil sa eviti licehele deoarece se baga in seama si singura metoda de rezolvare a conflictului fara motiv este violenta.

Aceasta societate e de rahat, nu exista rai pe tera cu societatea asta nasoala laughing)

Daca ar fi sa-ti zic care e raiul pe pamant pentru mine, acela e de a sta relaxat in liniste FARA UN STROP DE ZGOMOT, fara a vedea pe nimeni, la 12 noaptea mergand pe strada noaptea, FARA OBLIGATII, libertare pura, desigur si antrenamenthee hee da fara scoala, munca si alte rahaturi laughing

| kr37zu a răspuns:

Nu exista asa ceva

| RamyF a răspuns:

Hey,eu sincer tind sa cred ca iadul e pe Pamant acum. Daca asta in care traim este raiul, nu vreau sa stiu cum arata iadul.
Insa poti explica intrebarea putin mai detaliat?

| ateu a răspuns:

Da este pe pamant si biblic gradina edenului era pe pamant si eu unu cred ca putem sa ne facem viata un rai sau in iad totul sta in mainilie noastre bine stand pe TPU, cs, metin nu vei face vreun rai in viata si doar o amagire, o viata falsa

| GeOrGy2110 a răspuns:

Sincer cred ca raiul pe pamant este numai unde omul nu a intervenit ...sunt adevarate colturi de rai peste tot in lume dar oamenii le distrug